لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

دزدی که برای بار شانزدهم دستگیر شد

دزد حرفه‌ای که با شناسایی صاحبخانه‌های سالمند به خانه آنها حمله‌ور شده و دست به سرقت‌های میلیونی می‌زد، برای شانزدهمین‌بار از سوی پلیس پایتخت بازداشت شد.

این سارق معمولا به بهانه «پرداخت حقوق مستمری» و یا «برنده‌شدن افراد در قرعه‌کشی بانک» به منازلی که در همه آنها افراد سالخورده و عمدتا پیرزن زندگی می‌کردند، مراجعه و نقشه خود را اجرا می‌کرد. از این مجرم پس از دستگیری یک‌میلیارد تومان پول و طلای سرقتی کشف شد.
بیستم فروردین امسال بود که نخستین شاکی با پلیس تماس گرفت و وقوع یک سرقت منزل در خیابان حبیب‌اللهی را به ماموران کلانتری ١١٨ ستارخان اعلام کرد. با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات نخست مشخص شد مردی میانسال پس از ورود به خانه یک زن ٦٥ ساله و اطلاع از محل نگهداری اموال باارزش این زن اقدام به سرقت بیش از ٨٠‌میلیون تومان طلا و جواهرات و پول نقد داخل منزل وی کرده و از محل متواری شده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف منزل» و به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ٢ تهران پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ١٥ روز بیستم فروردین داخل خانه نشسته بودم که زنگ خانه به صدا در آمد. فردی خودش را مأمور بانک معرفی کرد و مدعی شد که من در قرعه‌کشی بانک برنده چند‌ میلیون تومان پول شده‌ام به این بهانه این مرد که لباس سفید به تن داشت، وارد خانه شد و پس از لحظاتی از من درخواست مدارک شناسایی کرد تا به قول خودش امور اداری را برای تحویل پول قرعه‌کشی انجام دهـد. برای آوردن مدارک شناسایی به سراغ کمد دیواری داخل یکی از اتاق‌ها رفته بودم، ناگهان احساس کردم شخصی پشت سرم ایستاده که به محض برگشتن با همان مرد روبه‌رو شدم. قصد اعتراض داشتم که ناگهان به سمت من حمله‌ور شد و در حالی ‌که قدرت مقابله با او را نداشتم، همه طلا و جواهرات و پول‌هایم را از داخل کمددیواری سرقت کرد و از محل
متواری شد.»
وقوع سرقت‌های مشابه
کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران با توجه به شیوه و شگرد این سرقت به بررسی وقوع جرم‌هاي مشابه پرداخته و اطلاع پیدا کردند که سرقت‌های مشابه دیگری در دیگر مناطق تهران دقیقا به همین شیوه و شگرد رخ داده است.
بررسی اظهارات مالباختگان جدید نشان داد که فردی با مشخصات یکسان و تحت عناوین «مأمور اداره بیمه» و یا «کارمند بانک» و به بهانه‌های مختلف «پرداخت حقوق مستمری» و یا «برنده‌شدن افراد در قرعه‌کشی بانک» به منازلی که در همه آنها افراد سالخورده و عمدتا پیرزن زندگی می‌کنند، مراجعه کرده؛ او پس از ورود به منازل افراد، در صورت امکان به شیوه «کش‌روی» و در صورت اطلاع مالباختگان از هویت واقعی‌اش به شیوه «زورگیری» اقدام به سرقت پول نقد، طلا و جواهرات می‌کرد؛ درنهایت نیز با یک دستگاه موتورسیکلت طرح ویو آبی‌رنگ از محل متواری.
شناسایی مجرم سابقه‌دار
کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی با بهره‌گیری از اظهارات شکات و مالباختگان در خصوص مشخصات ظاهری سارق، شیوه و شگرد سرقت و نهایتا بهره‌گیری از سوابق مجرمان سابقه‌دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای به نام «فریدون» ٥٠ ساله شدند.
بررسی سوابق «فریدون» حکایت از آن داشت که این شخص از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای با ١٥سابقه دستگیری و زندان است که در این ١٥ بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف کلاهبرداری، قاپ‌زنی و سرقت منزل از سوی پایگاه‌های مختلف آگاهی دستگیر و روانه زندان شده است. او در بسیاری از پرونده سرقت‌های خود نیز دقیقا به همین شیوه و تحت ‌عناوین «مأمور اداره بیمه» و یا «کارمند بانک» اقدام به سرقت از افراد سالخورده کرده بود.
همزمان با ادامه تحقیقات برای دستگیری «فریدون» از سوی کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی، پرونده‌های مشابه دیگری این‌بار در شعبه ٥ بازپرسی دادسرای ناحیه ٣ تهران تشکیل شد و پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت که در پرونده‌های اخیر مجددا «فریدون» شناسایی شد. در یکی از این پرونده‌ها مالباخته که یک زن بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ١٢روز پنجم شهریور ماه امسال فردی ناشناس حدودا ٤٥ساله با موتورسیکلت به خانه ما در محدوده قلهک مراجعه کرد. این شخص خودش را به‌ عنوان کارمند اتحادیه فرش‌فروشان معرفی کرد و مدعی شد که برای پرداخت حقوق بازنشستگی پدرم آمده است. پس از مراجعه پدرم به بهانه آوردن مدارک مرا به طبقه بالا فرستاد؛ زمانی که من به طبقه بالا رفته بودم، این شخص با پدرم وارد خانه شد و گویا با نشان‌دادن یک بسته تراول ٥٠‌ هزار تومانی با حیله و ترفند پدرم را فریب داد تا پول‌هایی را که ساعتی قبل از شعبه بانک دریافت کرده بود به وی نشان دهد؛ در ادامه اقدام به قاپیدن مبلغ ٤میلون تومان پول از پدرم کرده و با موتورسیکلت از محل فرار کرد.»
دستگیری  متهم
با توجه به افزایش تعداد شکات و مالباختگان که همگی آنها توسط «فریدون» تحت ‌عناوین مختلف مأمور «اداره بیمه»، «کارمند بانک» و عمدتا در پوشش پرداخت حقوق بازنشستگی و غیره مورد سرقت پول و طلاجات قرار گرفته بودند، دستگیری وی به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. سرانجام «فریدون» ساعت ٢٢ روز ٢٧ دی‌ ماه در خیابان پیروزی، میدان شکوفه دستگیر شد و در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.
کشف پول‌ها و طلاهای میلیاردی
با دستگیری «فریدون» و اعتراف وی به ده‌ها سرقت به شیوه فوق، محل نگهداری قسمتی از پول و طلاهای مسروقه در داخل یک خودروي ٢٠٦ پارک‌شده در داخل یک پارکینگ عمومی شناسایی، خودروي ٢٠٦ به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران منتقل شد. در بازرسی از محل پیش‌بینی‌شده برای نگهداری پول و طلاجات مسروقه در داخل خودروي ٢٠٦، نزدیک به یک‌میلیارد تومان پول و طلاجات کشف شد.
سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران، در رابطه با این پرونده گفت: «با توجه به گستردگی جغرافیایی جرایم ارتکابی متهم در سطح شهر تهران، پرونده‌های متعددی در دادسرهای مختلف تهران ازجمله در دادسرای ناحیه ٣ تهران علیه متهم در حال رسیدگی است.»
سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصویر متهم گفت: «با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف و تحت‌ تعقیب قرارداشتن وی از سوی شعبات مختلف دستگاه قضائی، اعتراف متهم به ده‌ها سرقت در پوشش مأمور اداره بیمه و کارمند بانک، گستردگی جغرافیایی ارتکاب سرقت‌ها در سطح شهر تهران و احتمالا سایر شهرها و استان‌ها، شناسایی متهم توسط ده‌ها مالباخته و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه ٣ تهران صادر شده است. بنابراین از همه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند، دعوت می‌شود تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.»

منبع:روزنامه شهروند

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.