لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

آزار سریالی دانش‌آموزان در کانال آب

مرد جوانی که با داستانسرایی دانش‌آموزان پسر را در یک کانال آب مورد آزار و اذیت قرار می‌داد در بازجویی‌های پلیسی و قضائی اعترافات هولناکی داشت. بازپرس پرونده با درخواست انتشار تصویر چهره این مرد از کسانی که در دام او گرفتار شده‌اند، خواست به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

به گزارش روزنامه شهروند:ساعت ٢ بعداز‌ظهر ٢٧ دی‌ ماه بود که به ماموران کلانتری ١٢٦تهرانپارس اعلام شد تعدادی از کسبه و اهالی خیابان اردیبهشت شمالی، پسر نوجوان ١٣ ساله‌ای را از داخل کانال آب سرپوشیده واقع در این خیابان بیرون کشیده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌داد که این پسر توسط مردی ناشناس مورد تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته است.
وقتی ماموران به محل رسیدند، پسر نوجوان به آنها گفت: «فردی ناشناس با یک خودروي پراید سفیدرنگ مرا از مقابل پارک پلیس و به بهانه کمک‌کردن به مادربزرگش سوار ماشین کرد و به نشانی کانال آب در خیابان اردیبهشت شمالی آورد؛ با تهدید و فریب مرا به داخل کانال کشاند و در آن‌جا مورد آزار و اذیت قرار داد.»
همین ادعا کافی بود تا پرونده مقدماتی با موضوع «آزار و اذیت جنسی» تشکیل شود. پس از تأیید موضوع از سوی پزشکی قانونی، پرونده به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ٢٧تهران در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
نخستین پرونده
پسر ١٣ساله که به همراه پدرش به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: پس از تعطیلی مدرسه در حال بازگشت به خانه بودم، دقیقا نبش کوچه ٢١٨ شرقی مرد جوانی جلوی مرا گرفت و گفت که برای مادربزرگش گل‌وگلدان خریداری کرده و به این بهانه از من خواهش کرد تا برای تحویل آنها به وی کمک کنم. با این مرد جوان رفتم و از طریق پل هوایی به سمت دیگر اتوبان شهید زین‌الدین رفتیم. دقیقا در مقابل پارک پلیس سوار یک پراید سفیدرنگ با شیشه‌های دودی شدیم؛ آن‌جا بود که با چاقو مرا تهدید کرد و می‌گفت نباید حرفی بزنم وگرنه مرا می‌کشد. ماشین را روشن کرد و راه افتاد. پس از طی مسیری به داخل خیابان اردیبهشت شمالی در محدوده سراج رفت؛ در آن‌جا ماشین را کنار خیابان پارک کرد؛ پس از پیاده‌شدن از ماشین مرا از طریق یک روزنه باریک به داخل کانال آب کاملا
تاریک برد.
پرونده‌ای سریالی
با توجه به اظهارات نوجوان ١٣ساله مبنی بر سوارشدنش به یک پراید سفیدرنگ با شیشه‌های دودی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که متهم پرونده اخیر به احتمال فراوان می‌بایست متهم پرونده مشابه دیگری باشد که در آن پرونده نیز مردی جوان با مشخصات ظاهری مشابه قد بلند، حدودا ٢٥ الی ٣٠ساله با فریب پسری ١١ساله او را با یک خودرو پراید سفید‌رنگ ‌هاچ‌بک با شیشه‌های دودی به محدوده پارک جنگلی لویزان در ٣٥متری استقلال کشانده و مورد آزار و اذیت قرار داده است.
پدر این نوجوان ١١ساله در شکایت خود به کارآگاهان عنوان کرده بود: «شامگاه ٢٥ آذر ماه روبه‌روی پارک پلیس، پسرم منتظر من ایستاده بود تا پس از خرید ساندویچ به دنبالش رفته تا به خانه برویم؛ طبق گفته فرزندم در همین زمان کوتاه مردی جوان نزدیک او شده و به او گفته است که می‌خواهد یک گلدان را برای مادربزرگش ببرد؛ به این بهانه پسرم را به داخل کوچه‌ای خلوت کشانده و در آن‌جا با تهدید او را سوار یک پراید سفیدرنگ ‌هاچ‌بک با شیشه‌های دودی کرده بود؛ پسرم را در کوچه پس‌کوچه‌ها چرخانده و نهایتا به جنگل لویزان در محدوده ٣٥متری استقلال برده و در آن‌جا با تهدید و فشار پسرم را مورد آزار قرار داده بود؛ در این مدت او را تهدید کرده بود که اگر داد و فریاد کند، گردنش را می‌شکند؛ پس از آن سوار ماشین پراید و از محل متواری شده است.»
شناسایی و دستگیری متهم
با توجه به حساسیت پرونده کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با انجام تحقیقات میدانی و بررسی دقیق دوربین‌های مداربسته محل سوارکردنِ پسرهای نوجوان و همچنین محل‌های ارتکاب آزار و اذیت سرانجام موفق به شناسایی خودروي پراید سفید‌رنگ‌ هاچ بک با شیشه‌های
دودی شدند.
با شناسایی خودرو کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مالک مردی ٦٠ ساله است اما خودرو در اختیار پسر ٢٥ ساله‌اش به نام «ایمان» قرار دارد؛ در ادامه تصاویر ایمان از سیستم جامع پلیس استخراج شد و پس از شناسایی تصویر وی از سوی شکات پرونده، دو پسر نوجوان، به ‌عنوان متهم تحت ‌تعقیب هر دو پرونده آزار و اذیت مورد شناسایی قرار گرفت.
سرانجام ٣٠ دی‌ ماه کارآگاهان به محل سکونت ایمان ٢٥ ساله در خیابان سراجع مراجعه کرده؛ این محل را تحت مراقبت پلیسی قرار دادند و توانستند او را دستگیر کنند.
اعترافات متهم
ایمان در همان تحقیقات اولیه به آزارواذیت دو شاکی پرونده اعتراف و ادعا کرد که علاوه بر خودروي پراید سفید‌رنگ متعلق به پدرش، یک آزار و اذیت جنسی مشابه را نیز با خودروي پژو ٢٠٦ سفید‌رنگ متعلق به مادرش انجام داده است؛ همچنین در بازرسی از پارکینگ محل سکونت ایمان و خانواده‌اش کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با شناسایی موتورسیکلت طرح هوندا ١٢٥متعلق به ایمان و اعترافات بعدی وی اطلاع پیدا کردند که ایمان علاوه بر استفاده از خودروهای پراید و ٢٠٦ متعلق به پدر و مادرش، چندین مورد آزار‌ و ‌اذیت پسرهای نوجوان ١١ تا ١٥ ساله و انتقال آنها را به کانال سرپوشیده آب در خیابان اردیبهشت شمالی را با موتورسیکلت طرح هوندا ١٢٥ خودش انجام داده است.
با توجه به اعتراف متهم به آزار و اذیت جنسی سریالی، به منظور شناسایی دیگر شاکیان احتمالی، بازپرس پرونده با درخواست انتشار بدون پوشش تصویر متهم از کسانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند؛ همچنین از شهروندان محترم که از دیگر جرایم ارتکابی متهم اطلاعاتی در اختیار دارند نیز درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را در این خصوص از طریق شماره تماس ٥١٠٥٥٥١٦ در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.