لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

khodro0231r

با ۱۴۰ میلیون تومان چه خودرو‌هایی می‌توان خرید؟ +جدول

با مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان امکان خرید خودرو‌هایی مانند رنو کپچر، هیوندای النترا، هیوندای سانتافه، سانگ یانگ تیوولی‏، ب. ام و X۳‏، مزدا ۳ جدید صندوق دار‏، رنو اسکالا‏ و موارد مشابه را دارید.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

قیمت نفت به ۷۰ دلار و ۱۸ سنت رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که انتظار می رود با پایان یافتن فصل زمستان در نیمکره شمالی دوره اوج تقاضا در هفته های اخیر به اتمام برسد، عوامل بنیادین بازار نفت نیز احتمالا تضعیف خواهد شد و این مسئله سبب شد تا قیمت نفت بعد از رسیدن به بالای 71 دلار در روز پنجشنبه امروز کاهش یابد.

oilبر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 24 سنت، معادل 0.3 درصد کاهش به 70 دلار و 18 سنت رسید. قیمت نفت برنت دیروز تا رقم 71 دلار و 28 سنت بالا رفته بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 19 سنت، معادل 0.3 درصد کاهش به 65 دلار و 32 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت هم دیروز تا رقم 66 دلار و 66 سنت بالا رفت.

گئورگی سلاووف، رئیس بخش تحقیقات موسسه مارکس اسپکترون در این باره گفت، به رغم چشم انداز عمدتا مناسب تقاضا برای نفت، به دلیل در پیش بودن اتمام دوره اوج تقاضا برای نفت در نیمکره شمالی، در کوتاه مدت شاهد افت قیمت هستیم.

بسیاری از پالایشگاه ها بعد از پایان فصل زمستان برای انجام تعمیرات تعطیل می شوند، و این موجب کاهش تقاضا برای نفت خام می شود.

اسلاووف افزود: «در حالی که ظرفیت پالایشگاهی از بازار خارج شده... تقاضا دارد شروع به کاهش می کند.»

این مسئله روی میزان ذخایر نفت نیز تاثیرگذار است.

بانک آمریکایی مورگان استنلی در یادداشتی نوشت: «ذخایر جهانی نفت در هفته منتهی به 19 ژانویه افزایش کلی داشته، و ذخایر نفت و فرآورده های نفتی شاهد افزایشی اندک بوده است.»

در بخش عرضه، انتظار می رود تولید نفت آمریکا بعد از رسیدن به رقم 9.88 میلیون بشکه در هفته گذشته، به زودی از مرز 10 میلیون بشکه عبور کند.

تولید نفت آمریکا از اواسط سال 2016 تاکنون بیش از 17 درصد رشد داشته و اکنون با میزان تولید عربستان برابری می کند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.