لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

6 بار رفت و آمد بی نتیجه دختر شیشه ای به کمپ ترک اعتیاد

بعد از مصرف شیشه دچار توهم می شدم، صداهای عجیب و غریبی از جمله صدای آشنایان را می شنیدم، احساس می کردم از دیوار آتش بیرون می آید و همه آدم ها به دنبال من هستند. وحشت زده از خانه بیرون می زدم و زمانی که سر چهار راه پشت چراغ قرمز می رسیدم فکر می کردم در گذر زمان گیر افتاده ام. فکر می کردم همه در حال حرکت هستند و من به زمین میخکوب شده ام و از این بابت وحشت می کردم. بعد از هر بار توهم خود زنی می کردم چون از دیدن خون لذت می بردم.

به گزارش روزنامه خراسان شمالی:این ها بخشی از صحبت های دختر 19ساله معتاد به شیشه است که جوانی، آینده  و حتی مادرش را سر اعتیادش از دست داد.
چطور شد به جای دانشگاه  سر از کمپ ترک اعتیاد در آوردی؟ کمی از زندگی ات تعریف کن.
فرزند آخر خانواده بودم و برای ورود به دانشگاه سخت درس می خواندم. پدرم معتاد بود و حتی مواد پدرم را خودم می خریدم و خیلی دوست داشتم مصرف مواد را تجربه کنم. همه چیز از زمان امتحانات پیش دانشگاهی  و شبی که با دوستم در حال درس خواندن بودم شروع شد. چون همیشه دقیقه نودی بودم، برای این که  بتوانم تا صبح بیدار بمانم دوستم به من قرص ترامادول داد و با مصرف آن  احساس خوبی پیدا کردم و انگار مغزم فعال شد و روز بعد امتحان را به خوبی پشت سر گذاشتم. وسوسه شدم و به دنبال لذت اولین مصرفم  بودم. با مصرف زیاد ترامادول بدنم شروع به خارش کرد و تازه آن موقع مزه نشئگی را چشیدم.  سه ماه از این ماجرا گذشت تا این که خواهرم متوجه قرص های داخل کیفم شد. با اصرار من چیزی به پدرم نگفت چون خیلی از او حساب می بردم. بالاخره مادرم متوجه شد و تهدید کرد اگر ادامه بدهم به پدرم اطلاع خواهد داد. از ترس چند روزی مصرف قرص را کنار گذاشتم، شب اول تا صبح نخوابیدم و خیلی بی تاب و بیقرار بودم و بدنم درد می کرد.
چطور شد در تله ماده مخدر شیشه افتادی؟
بعد از ترک قرص های اعتیاد آور، شبی از تلویزیون یک برنامه را که در مورد عوارض شیشه صحبت می کرد دیدم. وقتی کارشناس از عواقب توهم مصرف شیشه صحبت می کرد کنجکاو شدم که توهم را تجربه کنم و برای همین روز بعد از دوستم خواستم شیشه برایم تهیه کند. بعد از مصرف شیشه بار اول به پیشنهاد دوستم برای بالا بردن گیرایی آن یک نخ سیگار کشیدم  و پس از آن حالت سبکی پیدا کردم و انگار روی ابرها راه می رفتم و در آسمان ها سیر می کردم اما بعد از چند دقیقه حالم بد شد .به خاطر لذت کاذب که پیدا کردم دوباره وسوسه شدم تا مواد مصرف کنم و  نزدیک به دو سال به صورت تفننی هر هفته یا هر ماه چند نوبت شیشه مصرف می کردم تا این که مادرم متوجه شد و من را در خانه حبس کرد. تلفنی از دوستم خواستم مواد برایم بیاورد و از زیر در آن را به  داخل حیاط می انداخت و من مواد را داخل سرویس بهداشتی مصرف می کردم و چون شیشه بو نداشت کسی متوجه نمی شد.
چرا دوستت مانع مصرف موادت نمی شد؟
هر چه بود زیر سر دوستم بود. او اوایل شیشه را برایم رایگان می آورد و هر چقدر اصرار می کردم که پولش را دریافت کند قبول نمی کرد تا این که با ادامه این ماجرا به شیشه اعتیاد پیدا کردم و بعد از آن دوستم پول مواد را از من می گرفت و بعد از مدتی که خیالش از اعتیادم آسوده شد گوشی اش را خاموش کرد. بعدا متوجه شدم که دوستم قصد داشت مرا به دام شیشه بیندازد. بعد از این که چند روز مواد گیرم نیامد پرخاشگر و با مادر و برادرم درگیر شدم  و کم کم  دست روی مادرم بلند کردم چون دست خودم نبود و هر بار پشیمان می شدم اما فایده ای نداشت . بعد از مدتی مادرم از غصه دق  کرد. بعد از فوت مادرم خودم را داخل اتاق حبس کردم و به شیشه پناه بردم و با مصرف آن سعی می کردم غم نبود مادرم را تحمل و فراموش کنم. با شدت پیدا کردن اعتیادم و وضعیت روحی و روانی ام  پدرم متوجه ماجرا شد و من را در یک بیمارستان اعصاب و روان بستری کرد. یک هفته  از بستری شدنم نگذشته بود که به درخواست خودم از آن جا مرخص شدم. بعد از این اتفاق وسایلم را جمع کردم و از خانه بیرون زدم. به بهانه دعوا با پدرم مدتی را در خانه دوستان و یک قاچاقچی مواد گذراندم.
بعد از فرار از خانه چه اتفاقی برایت افتاد؟
بعد از فرار از خانه به خاطر نداشتن جا و مکان در پارک با یک پسر آشنا و دوست شدم. در خانه آن پسر وقتی  تنها بودم شیشه مصرف می کردم که به خاطر این کار دچار توهم شدم و بعد از آن  صداهای عجیب و غریبی می شنیدم و حتی یک بارخواستم خودم را از پنجره طبقه سوم بیرون پرتاب کنم ولی آن پسر به موقع سر رسید و جلوی من را گرفت. حالم خیلی بد شده بود، به خانه پدرم برگشتم اما فقط یک شب آن جا دوام آوردم و دوباره با گرفتن پول از خواهرم و خرید مواد نزد آن پسر برگشتم. بعد از این که شیشه مصرف کردم باز هم دچار توهم شدم و آن پسر را به شدت کتک زدم که به خاطر این رفتار خطرناکم  از من ترسید و من را از خانه بیرون کرد. بعد از این ماجرا به خانه یک مواد فروش رفتم و چند روزی پیش او ماندم  و علاوه بر مصرف مواد، فروشندگی هم می کردم. دوباره با مصرف بیش از حد مواد توهم زدم و از خانه مواد فروش به خانه عمویم رفتم و او من را به کمپ ترک اعتیاد برد. بعد از چند ماه پاک شدم و به خانه پدرم برگشتم اما دوباره روزی با دیدن پول زیادی که پدرم در حال گذاشتن در گاو صندوق بود وسوسه شدم و در یک بزنگاه مقداری از آن پول را برداشتم و به سراغ مواد رفتم. بعد از مصرف مواد، پدرم از حالت چشمانم، نوع پلک زدنم و وسواس به خرج دادنم متوجه شد که مواد مصرف می کنم. به پیشنهاد پدرم در جلسات بیماران بهبود یافته از اعتیاد شرکت کردم اما فایده ای نداشت چون بعد از ترک به سراغ مواد می رفتم. با ادامه این ماجرا پدرم دوباره مچم را گرفت و در خانه زندانی ام کرد. اما باز در یک غفلت پدرم کلید در خانه را از جیب خواهرم برداشتم و از آن جا فرار کردم و به خانه  همان پسر رفتم. بعد از چند روز با صحبت های آن پسر به خانه پدرم برگشتم و دوباره به کمپ ترک اعتیاد رفتم اما چون هر بار که از کمپ ترک اعتیاد بیرون می آمدم با بی توجهی و پرخاشگری پدرم مواجه می شدم لغزش پیدا می کردم. این رفت و آمد من به کمپ 6بار اتفاق افتاد اما چون هر بار به زور می رفتم،  فایده ای نداشت.
چطور شد تصمیم گرفتی اعتیادت را ترک کنی؟
نزدیک سالگرد فوت مادرم بود که پدرم از من خواست به خاطر حفظ آبرو پیش فامیل دست از کارهای زشت و اعتیادم بردارم. بعد از نصیحت پدرم به خودم آمدم و ازطرفی احساس می کردم تمام بدنم چرک کرده و عفونی شده است  چون اصلا بدنم گرم نمی شد و وضعیت جسمی بدی  به خاطر خودزنی های مکرر پیدا کرده بودم. به خاطر همین آخرین بار با پای خودم به کمپ ترک اعتیاد رفتم تا بعد از پاک شدن، در رشته مددکاری در دانشگاه ادامه تحصیل بدهم.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.