لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

جزیيات آتش‌سوزي حسينیه سادات درکه

حسينیه قديمي سادات که ٥٠‌سال پيش تجديد بنا شده است، بامداد هفتم دي ‌توسط دو فرد موتورسوار آتش زده شد.

به گزارش روزنامه شهروند:اين حادثه ساعت ١:٤٥ بامداد پنجشنبه رخ داد و پس از اطلاع‌رساني آن به سامانه ١٢٥ از سوي شهروندان، بلافاصله آتش‌نشانان ايستگاه ٦٤ و ٨٨ به همراه خودرو حامل دستگاه‌هاي تنفسي با هماهنگي ستاد فرماندهي سازمان آتش‌نشاني تهران، خود را به ميدان درکه، خيابان ميراسماعيلي رساندند.
به گفته رضا اميري‌يگانه معاون منطقه ٣ عمليات آتش‌نشاني تهران، در اين حادثه ساختمان يک طبقه حسينيه که در نيم‌طبقه داخلي آن مقداري پارچه‌هاي سياه، فرش، موکت، ميز و صندلي قرار داشت، دچار آتش‌سوزي شد.
وي با اشاره به اين که دود غليظي محل حادثه و اطراف آن را فرا گرفته بود، افزود: نيروهاي آتش‌نشاني به محض رسيدن به محل حادثه، جريان برق و گاز حسينيه را قطع کردند و پس از ايمن‌سازي آن، با بکارگيري تجهيزات خاموش‌کننده مشغول مهار شعله‌هاي آتش شدند.
آتش‌نشانان به سرعت به مقابله با اين آتش‌سوزي پرداختند و شعله‌هاي آتش را پيش از سرايت به اطراف، مهار و کاملا خاموش کردند.
ساعت ٢ بامداد آتش خاموش شد و براساس ثبت دوربين‌هاي اطراف حسينیه مشخص شد يک موتور‌سوار‌ که دو راکب داشت، این آتش‌سوزی انجام گرفته است. يکي از این موتورسواران از تير چراغ برق مجاور حسينیه به بالا رفته و از يک سمت حسينیه که بالاي منبر بوده، اقدام به شکستن شيشه و در ادامه نيز مواد آتش‌ساز را به داخل حسينیه پرت مي‌کنند و بعد از محل متواري مي‌شوند.
هنوز کسي در اين زمينه دستگير نشده اما پليسس امنيت پيگير اين موضوع است و دوربين‌هاي اطراف ولنجک را نيز رصد
کرده‌اند.
درکه فقط همين حسينیه را داشته است و مردم با اين حسينیه زندگي مي‌کردند، ضمن اينکه برنامه‌هاي عزاداري در ايام محرم و صفر و ايام مناسبتي در اين حسينیه برگزار مي‌شد.
در پي اين حادثه، مسئولان امنيتي، انتظامي در محل حاضر شدند و قرار شد موضوع به‌طور جدي پيگيري شود. رئيس شوراي شهر تهران نيز قرار است طي روزهاي آينده در اين محله حاضر شوند. فارغ از بحث آتش‌سوزي، اين حسينیه با توجه به شرايطي که دارد، استحکام لازم را در برابر زلزله نداشته و به همين دليل در بحث بازسازي حسينیه قطعا به اين موضوع به صورت ويژه توجه خواهد شد.
عضو هيأت‌امنای حسينیه درکه درباره این خبر گفت: براساس برنامه‌ريزي صورت‌گرفته بنا داريم در زمان‌بندي مشخص حسينیه را بازسازي کنيم و تلاش مي‌شود تا محرم‌ سال آينده شرايط لازم براي برگزاري مراسم عزاداري در حسينیه فراهم شود. وي افزود: متاسفانه در پي آتش‌سوزي حسينيه، خسارت زيادي وارد شده و تعدادي از کتل‌ها، علم‌ها و فرش‌هاي حسينیه از بين رفتند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.