لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

تهران پربازده‌ترین بورس دنیا شد

بورس تهران همزمان با نزدیک شدن به آغاز سال جدید میلادی به پر بازده‌ترین بازار سهام دنیا تبدیل شد.

borsاين بورس همچنين در يك دوره 30روزه همه بازار‌هاي سرمايه‌گذاري داخلي به غيراز يورو را پشت سر گذاشته است.
به گزارش همشهري، با شتاب رشد قيمت‌ها در بازار سهام بورس تهران به پربازده‌ترين بازار سرمايه‌گذاري در سراسر كره زمين از اول سال‌جاري تاكنون تبديل شد. بررسي‌هاي آماري نشان مي‌دهد با وجود اينكه بورس تهران در طول يك‌ماه گذشته بازده كمتري از بورس هنگ كنگ داشت اما با رشد شاخص‌هاي بورس از اين بورس هم پيشي گرفت و به صدر فهرست پر بازده‌ترين بورس دنيا صعود كرد.

مطابق آمار‌هاي موجود، بورس تهران در طول چند‌ماه گذشته بعد از بورس هنگ كنگ كه توانسته بود تا 20درصد بازده نصيب سرمايه‌گذارانش كند در رتبه دوم قرار داشت با نزول شاخص‌ها در بورس هنگ كنگ و رشد شاخص‌ها در بورس تهران، بورس تهران به صدر جدول رسيد و اكنون بورس تهران با ميانگين بازده 18درصد در صدر پر بازده‌ترين بازار‌ها قرار گرفته و بعد از تهران، استانبول و بورس نيويورك به‌ترتيب با ميانگين بازده 16.5و 16درصد در رتبه‌هاي دوم و سوم جهان قرار گرفتند.

مقدار بازده بورس هنگ‌كنگ هم همگام با بورس نيويورك به‌طور ميانگين در محدوده 16درصد قرار گرفته است. ساير بورس‌هاي دنيا مانند بورس بمبئي و توكيوي ژاپن نيز توانسته‌اند به‌ترتيب 13.5و 10درصد بازده نصيب سهامداران خود كنند. اما بورس شانگهاي چين با وجود اينكه از بزرگ‌ترين بورس‌هاي دنيا تلقي مي‌شود نتوانسته كارنامه مثبتي از خود به جا بگذارد و از اول سال تاكنون فقط 1.7درصد سود نصيب سهامداران داخلي و خارجي كرده است.

در همين مدت بورس عربستان با 1.5درصد بازده كم‌بازده‌ترين بورس دنيا بوده است و بورس لندن و آمستردام هم تحت‌تأثير تحولات اقتصادي كه پشت سر گذاشته‌اند با افت مواجه شده‌اند.

كارنامه بورس در ميان بازارهاي داخلي
با وجود اينكه ميانگين بازده سرمايه‌گذاري در بورس تهران از اول سال تاكنون به 18درصد رسيده است با وجود اين ميانگين بازده سرمايه‌گذاري در 30شركت بزرگ بورس تهران بيش از اينها بوده است. شاخص 30شركت بزرگ بورس تهران از اول سال تاكنون 25.6درصد و شاخص 50شركت فعال‌تر بورس 23درصد رشد كرده‌اند اين ارقام نشان مي‌دهد سرمايه‌گذاران زيادي توانسته‌اند بيش از بازده ميانگين در بورس سود كنند.

در عين حال همين آمار‌ها نشان مي‌دهد با وجود ميانگين رشد 18درصدي سهامداران صنايعي مانند فرآورده‌هاي نفتي و فلزات اساسي توانسته‌اند بين 54تا 55درصد به‌طور ميانگين سود كنند كه اين رقم بالاتر از بازده سرمايه‌گذاري در همه بازار‌هاي داخلي است. قيمت هر يورو از اول سال تاكنون 24.3درصد و سكه بهار آزادي 17.5درصد رشد كرده است. اين به‌معناي اين است كه سرمايه‌گذاراني كه در بورس سرمايه‌گذاري كرده‌اند به‌مراتب سود بيشتري از اين بازار‌ها به‌دست آورده‌اند. حتي سهامداران گروهي مانند قندوشكر از اول سال تاكنون 70درصد به ارزش دارايي هايشان در بورس اضافه شده است.

گروه رايانه، چاپ و انتشار و مخابرات هم از ديگر صنايع پر سود بازار از اول سال تاكنون بوده‌اند. سهامداراني كه امسال سهام شركت‌هاي حاضر در گروه رايانه را خريده‌اند نزديك به 38درصد و سهامداران گروه مخابرات و چاپ و انتشار بين 26تا 36درصد سود كرده‌اند. با وجود اين همانطور كه پژوهش‌هاي مرتبط در بازار سرمايه نشان مي‌دهد همچنان برخي از سهامداران هم هستند كه در شرايطي كه همه سهامشان در حال افزايش است به‌دليل دانش ناكافي در حال زيان هستند.

مروري بر صنايع بورس نشان مي‌دهد كه در اين مدت سهامداران برخي از گروه‌ها هم در همين مدت به طرز عجيبي با نزول ارزش سهامشان مواجه شده‌اند. مطابق آخرين پژوهش‌ها طيف وسيعي از اين سهامداران را اتفاقا سهامداران معاملات آنلاين كه به زعم خودشان از اطلاعات كافي براي سرمايه‌گذاري برخوردارند تشكيل مي‌دهند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.