لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

قیمت نفت در پی تصمیم اوپک افزایش یافت

پس از آنکه اوپک و دیگر تولیدکنندگان متحدش بر سر تمدید ۹ماهه توافق کاهش تولید به اتفاق نظر رسیدند، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود.

oilبه گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان غیراوپکی از جمله روسیه روز پنجشنبه بر سر تداوم توافق کاهش تولید تا پایان سال 2018 به توافق رسیدند و در عین حال این سیگنال را ارسال کردند که در صورت افزایش بیش از حد قیمت‌ها ممکن است زودتر از پایان 2018 به توافق خاتمه دهند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 18 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش به 57 دلار و 58 سنت رسید. قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه فوریه نیز 27 سنت افزایش داشت و به 62 دلار و 90 سنت رسید.

تحلیلگران پیشتر گفته بودند، تمدید 9ماهه توافق کاهش تولید قبلاً تاثیر خود را بر بازار گذاشته است. طی ماه نوامبر، قیمت نفت برنت حدود 3.6 درصد و قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا حدود 5.6 درصد رشد داشت. این رشد قیمت به‌دلیل پیش‌بینی تجار مبنی بر تمدید توافق کاهش تولید تا پایان سال 2018 بود.

یک مقام یک پالایشگاه ژاپنی گفت، با توجه به اینکه باید میزان ذخایر نفتی باز هم کاهش پیدا کند، افزایش قیمت‌ها چندان قابل توجه نخواهد بود.

کیوشی هوما، مدیر شرکت پالایشگاهی ایدمیتسو کوسان گفت: «قیمت نفت تا ژوئن سال آینده یعنی زمانی که میزان ذخایر در نتیجه ادامه کاهش تولیدها به رقمی بهینه برسد در حدود ارقام فعلی در نوسان خواهد بود، اما بازار احتمالاً بعد از آن به توازن خواهد رسید».

مؤسسه گلدمن ساکس در یادداشتی نوشت، اوپک در حال نشان دادن «تعهدی قوی به عادی‌سازی میزان ذخایر نفتی است و همچنان وابسته به آمارهایی است که در ماه‌های آینده منتشر خواهد شد و این هم ریسک عرضه‌های ناگهانی و هم کاهش ناگهانی مازاد ذخایر را کاهش می‌دهد».

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.