لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

قیصر در امریکا چگونه به قتل رسید؟

جوان ایرانی-آمریکایی که توسط پلیس آمریکا ده روز پیش در ایالت ویرجینیا به ظن مسلح بودن، مورد هدف سه گلوله قرار گرفته بود، دوشنبه شب درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری صدرا نیوز:بیژن قیصر بعد از عملیات تعقیب و گریز، در شهرستان «فرفکس» در ایالت «ویرجینیا» به ضرب گلوله پلیس زخمی شد و 10 روز بعد از انتقال به بیمارستان جان باخت. وی 25 سال سن داشت فارغ‌التحصیل دبیرستان «لانگلی» و «دانشگاه ویرجینیا کامنولث» بود و به عنوان حسابدار در شرکت پدرش کار می‌کرد.
به گفته اف‌بی‌آی بیژن قیصر ۲۵ ساله، ساکن مک‌لین ویرجینیا روز دوشنبه ۲۷ نوامبر در اثر زخم‌های تیراندازی درگذشته است.پلیس پارک های آمریکا گفته است حدود ده روز پیش آقای قیصر را به علت دخالت در یک سانحه تصادف و فرار از صحنه تعقیب کرده و در نهایت به او تیراندازی کرده است.خانواده بیژن قیصر در بیانیه‌ای گفته‌اند که پلیس سه بار به سر او شلیک کرده و او دچار ضایعه مغزی غیرقابل بازگشت شده است.یک شاهد ماجرا به روزنامه واشنگتن‌پست گفت که دو مأمور پلیس را دیده که از فاصله نزدیک به خودروی آقای قیصر شلیک کرده‌اند.پرونده تیراندازی به آقای قیصر  «برای حفظ بی‌طرفی» به پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) واگذار شده است.
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با دریافت خبر جان باختن بیژن قیصر دوشنبه شب 27 نوامبر در بیمارستان، در اثر اصابت سه گلوله پلیس آمریکا به ناحیه سر وی در ویرجینیا، این اقدام پلیس آمریکا که کارنامه سیاهی از شلیک‌های مکرر به سوی افراد غیرمسلح را دارد، محکوم و اعلام کرد: دولت آمریکا باید پاسخگوی این قتل باشد و در این باره به افکار عمومی جهان توضیح دهد.
هنوز جزئیاتی درباره نام افسران شلیک کننده و جزئیات تصادفی که آقای قیصر از آن گریخته آشکار نشده است. هنوز معلوم نیست یک پلیس یا تعداد بیشتری به بیژن قیصر شلیک کرده اند. اما مقام های فدرال می گویند تحقیقات ادامه دارد.
در سالهای اخیر تیراندازی پلیس به افراد غیر مسلح و بخصوص رنگین پوست محل اعتراضاتی شده است. یکی از راهکارهای پلیس برای اطلاع از جزئیات این وقایع تصویب قوانین محلی و ایالتی برای اجبار پوشیدن دوربین در حین ماموریت توسط ماموران است اما به نوشته واشنگتن پست، پلیس پارک از دوربین استفاده نمی کند. با اینحال، یکی از سخنگویان پلیس گفته، پلیس محلی که به همراه پلیس پارک به تعقیب خودروی بیژن قیصر پرداخته اند، مجهز به دوربین بوده اند و فیلم ها در اختیار اف‌بی‌آی قرار گرفته است.
«بیژن قیصر» متولد آمریکا و از یک خانواده ایرانی تبار است.اطلاعات عمومی و فیسبوک بیژن قیصر نشان می دهد او که در سال ۲۰۱۰ از دبیرستان فارغ التحصیل شد و ابتدا به دانشگاه آلاباما رفت اما بعد از یکسال به دانشگاه ویرجینیا منتقل شد و به تازگی از آنجا فارغ التحصیل شده بود. قیصر حسابدار بود و با پدرش جیمز قیصر که متولد یزد است، کار می کرد.
در بیانیه خانواده قیصر بعد از مرگ فرزندشان آمده که او طرفدار صلح و مخالف هرگونه خشونت بود: «او اسلحه نداشت و برای کسی تهدید نبود.»
«نگین قیصر» خواهر بزرگ بیژن گفته پلیس اطلاعاتی درباره حادثه تصادف و تعقیب و گریز نداده است. خانواده قیصر ابراز اطمینان کردند که روند تحقیقات در نهایت آنچه را که اتفاق افتاده است، آشکار خواهد کرد.
«دان بیر» نماینده دموکرات منطقه ای که در آن تیراندازی شده،‌ در واکنش به مرگ بیژن قیصر گفته، این حادثه در هیچ سطحی قابل قبول نیست. در عین حالی که متوجه می شوم تحقیقات در حال انجام است، اما مردم و مخصوصا خانواده و دوستان او لایق هستند که درباره جزئیات این حادثه مطلع شوند و من برای رسیدن به پاسخ، همچنان به پلیس ایالتی و اف‌بی‌آی فشار می آورم.
به گزارش صدرا نیوز به نقل از روزنامه کائنات:خواهر بیژن قیصر به واشنگتن پست گفت: «پدربزرگ ما در ایران رئیس پلیس بوده و ما احترام زیادی به افسران پلیس قائلیم. خانواده من به سیستم باور دارد.»
از آنجایی که پرونده در اختیار مقام های فدرال است، ممکن است اعلام جزئیات و اعلام جرم کمی طولانی تر شود. در سال ۲۰۱۳ یک مورد مشابه در منطقه فیرفکس ویرجینیا، تحقیقات مربوط به شلیک به یک فرد غیرمسلح به نام «جان گیر» شش ماه طول کشید و در نهایت در جولای ۲۰۱۵ علیه افسر شلیک کننده اعلام جرم شد.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.