لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

امضای تفاهم نامه بین سازمان ملي استاندارد و دانشگاه صنعتي شريف

عصر ديروز، تفاهم نامه همکاري بين سازمان ملي استاندارد ايران و دانشگاه صنعتي شريف با حضور معاونان و جمعي از مديران کل هر دو مجموعه به امضاي نيره پيروزبخت، رييس سازمان استاندارد و محمود فتوحي فيروزآبادي، رييس دانشگاه در ساختمان رياست دانشگاه صنعتي شريف رسيد.

STANDARD26به گزارش روابط عمومی استاندارد، نيره پيروزبخت، رييس سازمان ملي استاندارد ايران با اشاره به سابقه تاسيس اين سازمان گفت: مسئوليت ها و وظايف متعددي بر عهده سازمان ملي استاندارد ايران نهاده شده که لازمه اجراي صحيح آن هماهنگي و همکاري ساير دستگاهها و همچنين بهره گيري از ظرفيت ها و توانمنديهاي مراکز علمي کشور است.
پيروزبخت به عضويت سازمان ملي استاندارد ايران در مجامع مختلف بين المللي اشاره کرد و گفت: اين سازمان در بين 163 کشور عضو سازمان بين المللي استاندارد( ISO ) در هيات مديره فني، رتبه 23 و در شوراي ايزو رتبه 27 را داراست.
رييس سازمان ملي استاندارد ايران، عضويت در مجامع اعتباردهي بين المللي را از ديگر دستاوردهاي بين المللي اين سازمان دانست و افزود: در 4 سيستم مديريتي ( کيفيت، زيست محيطي، ايمني غذايي و انرژي) گواهينامه سازمان ملي استاندارد ايران در 70 کشور و در اوزان و مقياس ها ، گواهينامه اين سازمان در بيش از 100 کشور قابل قبول است.
وي عضويت در هيات مديره موسسه استاندارد سازي و اندازه شناسي کشورهاي اسلامي ( سميک ) و ورود يکي از نمايندگان سازمان ملي استاندارد ايران در هيات مديره فني سازمان بين المللي استاندارد را از ديگر دستاوردهاي بين المللي سازمان ملي استاندارد ايران برشمرد.
محمود فتوحي فيروزآبادي، رييس دانشگاه صنعتي شريف نيز با اشاره به اهميت موضوع استاندارد در کشور، آمادگي اين مرکز علمي و ساير اساتيد را براي همکاري در زمينه هاي مختلف از جمله پيشنهادهاي تدوين استاندارد، انجام پروژه هاي تحقيقاتي و ترويج استاندارد اعلام کرد.
به گزارش دفتر روابط عمومي و ارتباطات بين الملل: در مفاد اين تفاهم نامه ، استفاده بهينه از تواناييهاي علمي، فني و پژوهشي در زمينه هاي تدوين استانداردهاي ملي و بين المللي، انجام طرح هاي مشترک تحقيقاتي و مطالعاتي، برگزاري دوره هاي آموزشي مشترک، همکاري در برگزاري همايش ها و سمينارهاي تخصصي، به عنوان موضوعات اصلي مطرح شده است.
به موجب اين تفاهم نامه ، طرفين موظف هستند ظرف مدت يک ماه رابط هاي خود را براي برنامه ريزي و هماهنگي معرفي کرده و کميته هاي کارشناسي مشترک به منظور نظارت بر نحوه انجام و پيشرفت کار در چارچوب تفاهم نامه تشکيل دهند.
اين تفاهم نامه که تعهداتي را براي سازمان ملي استاندارد ايران و دانشگاه صنعتي شريف به همراه دارد، براي مدت سه سال تنظيم و در چهار ماده و 26 بند به امضاي روساي سازمان ملي استاندارد ايران و دانشگاه صنعتي شريف رسيد.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.