لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

قیمت نفت کاهش یافت/9 آبان

کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار در سایه تلاش‌های اوپک و متحدانش برای کاهش تولید موجب شد تا قیمت نفت امروز از ثبات نسبی برخوردار باشد، هرچند احتمال افزایش تولید نفت شیل آمریکا اندکی قیمت‌ها را کاهش داد.

oilبه گزارش خبرگزاری میزان به نقل از رویترز، کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا در بازار در سایه تلاش های اوپک و متحدانش برای کاهش تولید موجب شد تا قیمت نفت امروز از ثبات نسبی برخوردار باشد، هرچند احتمال افزایش تولید نفت شیل آمریکا اندکی قیمت ها را کاهش داد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 12 سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه گذشته به 60 دلار و 78 سنت رسید، اما همچنان در نزدیکی بالاترین رقم های ثبت شده از جولای 2015 تاکنون که اوایل هفته جاری به ثبت رسید باقی ماند. قیمت فعلی نفت برنت حدود 37 درصد بالاتر از پایین ترین رقم های ثبت شده در ماه ژوئن است.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا نیز امروز با 10 سنت کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 54 دلار و 5 سنت رسید، اما همچنان در نزدیکی بالاترین رقم ها از ماه فوریه تاکنون باقی ماند. قیمت فعلی نفت وست تگزاس ایننترمدییت آمریکا حدود 28 درصد بالاتر از پایین ترین رقم های سال 2017 است که در ماه ژوئن به ثبت رسیده بود.

به رغم احساس مثبت کلی حاکم بر بازار برخی تحلیلگران بعد از چند روز رشد قیمت قابل توجه نفت همچنان محتاطانه حرکت می کنند.

شیل چانل، تحلیلگر بازار نفت گفت: «افزایش تولید نفت شیل آمریکا در میان مدت می تواند مانع از رشد قیمت بیشتر نفت شود.»

تفاوت قیمت 6 دلار و 7 سنتی نفت خام آمریکا نسبت به نفت برنت ناشی از افزایش تولید نفت خام آمریکاست که نسبت به اواسط سال 2016 با حدود 13 درصد رشد به 9.5 میلیون بشکه در روز رسیده و موجب شده تا صادرات نفت آمریکا بسیار سودده شود.

احساس افزایشی حاکم بر بازار ناشی از تلاش های اوپک و متحدانش برای کاهش تولید نفت بوده است. توافق کاهش تولید در مارس 2018 منقضی می شود، اما عربستان و روسیه از تمدید مجدد توافق حمایت کرده اند.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.