لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

قیمت کالاهای اساسی در ماه مهر به طور میانگین 1.9 درصد افت کرد

قیمت 11 گروه کالای اساسی در مهر ماه گذشته نشان می دهد که بهای این کالاها به طور میانگین در مجموع 1.9 درصد کاهش داشته است.

ghazaii715به گزارش پانا، قیمت خرده فروشی برخی اقلام خوراکی در سطح شهر تهران در هفته منتهی به 28 مهر ماه نشان می دهد که در این ماه قیمت برنج ثابت بوده و قیمت حبوب 4.2 درصد، میوه های تازه 5.6 درصد، گوشت مرغ 14.9 درصد و قند و شکر 1.8 درصد افت داشته اما در مقابل قیمت ها در گروه لبنیات 0.8 درصد، تخم مرغ 0.3 درصد، سبزی های تازه 3.2 درصد، گوشت قرمز 0.2 درصد، چای 0.8 درصد و روغن نباتی 0.2 درصد افزایش نشان می دهد.
همچنین در یک سال منتهی به 28 مهر ماه امسال، قیمت لبنیات 9.8 درصد، تخم مرغ 25.6 درصد، برنج 1 درصد، حبوب 10.7 درصد، میوه های تازه 13.5 درصد، سبزی های تازه 25.2 درصد، گوشت قرمز 14.4 درصد، چای 21.7 درصد و روغن نباتی 2.8 درصد افزایش یافت اما قیمت گوشت مرغ 3.5 درصد و قند و شکر 13.6 درصد عقبگرد داشت.

** تغییرات هفتگی قیمت ها
نگاهی به بررسی انجام شده در بانک مرکزی، در هفته منتهی به 28 مهر قیمت لبنیات، برنج و روغن نباتی ثابت مانده و قیمت میوه های تازه 2 درصد، گوشت مرغ 7.4 درصد و قند و شکر 0.8 درصد کاهش یافته است.
در مقابل در هفته چهارم مهر قیمت تخم مرغ 1.7 درصد، حبوب 0.1 درصد، سبزی های تازه 1.3 درصد، گوشت قرمز 0.1 درصد و چای 0.1 درصد افزایش یافت.

* لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت همه اقلام نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود؛ بهای تخم مرغ 1.7 درصد افزایش داشت و شانه ای 103 هزار تا 122 هزار ریال به فروش می رفت.

* برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی ثابت بود؛ قیمت برنج داخله درجه یک معادل 0.1 درصد افزایش ولی بهای برنج داخله درجه دو 0.6 درصد کاهش یافت، در گروه حبوب قیمت لپه نخود و لوبیا چیتی بدون تغییر بود. بهای نخود معادل 0.2 درصد و لوبیا چشم بلبلی 0.5 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.2 درصد تا 0.4 درصد افزایش داشت.

* میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی در میادین زیر نظر شهرداری کیوی عرضه نمی شد؛ سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.
میوه فروشی های شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای سیب قرمز معادل 0.5 درصد، پرتقال درجه یک 13.7 درصد، نارنگی 10.6 درصد، خربزه 1.4 درصد، موز 0.2 درصد و کیوی 13.3 درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.1 درصد تا 7.6 درصد افزایش یافت.
در گروه سبزی های تازه بهای سبزی های برگی ثابت بود. قیمت خیار معادل 0.4 درصد ، سیب زمینی 0.7 درصد و پیاز 0.5 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 1.1 درصد تا 5.7 درصد افزایش داشت.

* گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند معادل 0.1 درصد و گوشت تازه گاو و گوساله 0.2 درصد افزایش ولی بهای گوشت مرغ 7.4 درصد کاهش یافت.

* قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته بهای قند معادل 0.9 درصد و شکر 0.4 درصد کاهش ولی بهای چای خارجی 0.1 درصد افزایش یافت؛ در این گروه قیمت انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.