لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

اخبار روز

اخبار ورزشی

اخبار حوادث

طلا و ارز

صنایع و خودرو

HavalM4

مشتریان چه خودروی شاسی‌بلند داخلی را می‌پسندند؟

مشتریان ایرانی با توجه به محدودیت و عرضه خودروهای جدید و باکیفیت در کشورمان مجبورند به محصولات تولیدی داخل بسنده کنند. هرچند عده قلیلی نیز با توجه به تمکن مالی ترجیح می‌دهند خریدار خودرو خارجی باشند؛ اما این خودروها نیز در مدل‌های محدودی وارد کشور می‌شود که همین امر حق انتخاب مشتری را کمتر می‌کند. با این مقدمه به سراغ علایق مشتریان داخلی می‌رویم؛ علایقی که این روزها فروشندگان خودروهای چینی را منتفع کرده است.

صنعت و تجارت

اقتصاد و بازار

اخبار مسکن و ساختمان

اخبار فناوری و اطلاعات

واردات رسمی پوشاک کاهش، صادرات افزایش یافت

بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور نشان می‌دهد، در نیمه نخست سال جاری در حالی واردات رسمی پوشاک با کاهش رو به رو شده که صادرات پوشاک با افزایش ۲۴ درصدی همراه شده است.

poshakبه گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس آمارهای تجارت خارجی کشور، در 6 ماهه اول سال‌جاری واردات پوشاک 2/24 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.
بنابراین گزارش، در مدت یادشده 20 میلیون و 779 هزار دلار انواع پوشاک وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2/24 درصد کاهش داشته است. واردات پوشاک در 6 ماهه ابتدای سال گذشته به میزان 21 میلیون و 256 هزار دلار بود.
همچنین حجم پوشاک وارداتی نیز در 6 ماهه ابتدای سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 43/5 درصد کاهش داشته است.
براساس مقررات صادرات و واردات، انواع پوشاک در سیستم طبقه‌بندی کالایی در دو فصل 61 با عنوان لباس و متفرعات لباس، کشباف یا قلاب‌باف و در فصل 62 با عنوان لباس و متفرعات لباس غیرکشباف یا غیر قلاب‌باف طبقه‌بندی می‌شود.

حقوق ورودی 55 درصدی پوشاک
حقوق ورودی واردات پوشاک در تمامی ردیف‌های تعرفه‌ای دو فصل 61 و 62 کتاب مقررات صادرات و واردات به میزان 55 درصد است که علاوه بر این واردکنندگان باید 9 درصد ارزش افزوده و 4 درصد مالیات علی‌الحساب هم پرداخت کنند.
واردات انواع پوشاک پس از اخذ مجوز ثبت سفارش از وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان‌پذیر است که در حال حاضر مجوز ثبت سفارش صرفاً برای دارندگان نمایندگی رسمی پوشاک صادر می‌گردد.
نحوه ارزش‌گذاری پوشاک وارداتی در گمرکات پس از برگزاری جلسه با اتحادیه تولیدکنندگان پوشاک هم به صورت عددی و هم کیلویی ارزش‌گذاری می‌شود. دلیل اینکه کیلویی هم ارزش‌گذاری می‌شود این است که با توجه به سبک بودن برخی پوشاک وارداتی پس از شمارش عددی یک میانگین ارزش برحسب وزن نیز گذاشته شده تا ارزش‌گذاری پوشاک وارداتی در چارچوب نرخ‌های مصوب صورت پذیرد. هم‌اکنون ارزش پوشاک در سامانه ارزش گمرک موجود بوده و در صورت دریافت هرگونه پیشنهاد از سوی تولیدکنندگان گمرک ایران آماده است نرخ ارزش پیشنهادی را در سامانه آنلاین ارزش در نظر بگیرد. همچنین با توجه به اینکه واردات انواع پارچه و پوشاک در مسیر قرمز قرار می‌گیرد، پس از ارزیابی فیزیکی محموله‌ها امکان واردات این دو کالا امکان‌پذیر است و علاوه بر آن واردات پارچه مشمول اخذ مجوز استاندارد است. لذا امکان اظهار پوشاک در ردیف پارچه وجود ندارد و گمرک ایران آماده است در صورت هرگونه گزارش تخلفی براساس اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع گمرکی و مستندات سریعتاً اقدام نماید. ضمن اینکه خرده‌فروشی پوشاک برای مسافران در مناطق آزاد انزلی، ماکو، ارس (جلفا)، اروند (خرمشهر و آبادان)، قشم، کیش و چابهار وفق قانون و مقررات مشمول معافیت است.
افزایش 24 درصدی صادرات پوشاک
در 6 ماهه نخست سال‌جاری صادرات انواع پوشاک 24 درصد افزایش داشته است.
بنابر این گزارش در مدت یادشده 22 میلیون و 748 هزار دلار انواع پوشاک به کشورهای مختلف صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 24 درصد افزایش داشته است. واردات پوشاک در 6 ماهه ابتدای سال گذشته به میزان 18 میلیون و 381 هزار دلار بود.
این گزارش حاکی است حجم پوشاک صادراتی در 6 ماهه ابتدای سال‌جاری به یک هزار و 840 تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر حجمی نیز 20 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

چاپ ایمیل

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.