لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ورزش

ماجرای صعود دراماتیک پاناما و ایسلند به جام جهانی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در میان تیم‌های راه‌یافته به جام‌جهانی ٢٠١٨، دو کشور برای نخستين‌بار توانسته‌اند صعود به بزرگترین رویداد فوتبالی جهان را تجربه کنند.

footballبه گزارش روزنامه شهروند:شاید کمتر کسی توقع شکست کاستاریکا را مقابل تیم نه‌چندان مطرح پاناما در گام آخر داشت. با این حال این اتفاق رخ داد تا یک تیم دیگر به جمع تیم‌هایی که سابقه حضور در جام‌جهانی را دارند، اضافه شود. کاستاریکا ابتدا با یک گل از پاناما پیش افتاد اما این تورس بود که دقیقه ٥٣ کار را به تساوی کشاند؛ گلی مشکوک که نباید پذیرفته می‌شد. تصاویر منتشر‌شده نشان می‌دهد داور توپی که اصلا از خط عبور نکرده بود را گل اعلام کرد. اشتباه داوری باعث شد پاناما به بازی برگردد و با گل دقیقه ٨٨ سند صعود خود را به جام‌جهانی امضا کند. با این برد مشکوک، آمریکا حذف شد و هندوراس هم به پلی‌آف رفت. پاناما هم به هر شکل برای نخستين‌بار طعم صعود به جام‌جهانی را چشید.
صعود ایسلند، افزایش جذابیت جام‌جهانی
تیم‌ملی فوتبال ایسلند که بالاتر از تیم‌هایی چون کرواسی، اوکراین و ترکیه در صدر جدول گروه آخر مقدماتی جام‌جهانی در قاره اروپا قرار گرفت، برای نخستین‌بار می‌تواند حضور در بزرگترین رویداد فوتبالی جهان را تجربه کند. ایسلندی‌ها که در سال‌های اخیر پیشرفت خیره‌کننده‌ای داشتند، با صعود به جمع ٨ تیم برتر اروپا در یورو ٢٠١٦ تمام نگاه‌ها را به خود جلب کردند. شاید بیشتر از مسائل فنی، اتفاقی که باعث شهرت ایسلند در جهان فوتبال شد، تشویق منحصربه‌فرد تماشاگران این تیم است. این نوع تشویق که در یک‌ سال اخیر گستردگی فراوانی داشته، روی سکوهای ورزشگاه‌های ایران هم اجرا می‌شود. حالا به نظر می‌رسد باید منتظر یک سورپرایز جدید از سوی هواداران ایسلندی در روسیه باشیم که طعم شیرین نخستين حضور را
تجربه می‌کنند.
٢ آفریقایی به دنبال نخستين حضور
از قاره آسیا سوریه این شانس را داشت که برای نخستین‌بار به جام‌جهانی برسد اما شکست برابر استرالیا به رویای سوری‌ها پایان داد. حالا تنها تیم‌هایی که می‌توانند در بین ٩ تیم صعود‌کننده باقیمانده قرار بگیرند و برای  نخستين‌بار طعم صعود را بچشند، بورکینافاسو و کیپ‌ورد هستند که در گروه چهارم قاره آفریقا یک بازی رودررو در هفته پایانی خواهند داشت. در صورت برتری هر یک از این ٢ تیم در بازی پایانی و شکست سنگال مقابل آفریقای‌جنوبی، آنها هم می‌توانند به لیست کشورهایی که حداقل یک‌بار به جام‌جهانی صعود کرده‌اند، قرار بگیرند. اگر این اتفاق در ماه آینده رخ دهد، ٣ تیم از میان ٣٢ تیم حاضر در جام‌جهانی ٢٠١٨ برای نخستین‌بار چنین رویداد بزرگی را تجربه می‌کنند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.