لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ورزش

صعود فرانسه و پرتغال به جام جهانی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تیم های ملی فرانسه و پرتغال با برتری مقابل حریفان خود به جام جهانی 2018 روسیه راه یافتند و جشن صعود را در خانه خود برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 در قاره اروپا، سه شنبه شب با برگزاری 9 دیدار به اتمام رسید و بر اساس آن تیم های فرانسه و پرتغال با کسب نتیجه لازم به مهمترین رویداد فوتبال دنیا صعود کردند.
در گروه نخست، فرانسه در ورزشگاه «استادوفرانس» با حساب دو بر یک از سد بلاروس گذشت و با 23 امتیاز به جام جهانی صعود کرد.
در همین گروه، هلند در خانه خود با حساب دو بر صفر مقابل سوئد پیروز شد، اما به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به سوئد از رسیدن به پلی آف بازماند و حذف شد.
سوئد با 19 امتیاز به پلی آف رسید و هلند یکی از تیم های صاحب سبک جهان و دارنده سه عنوان نایب قهرمانی این رویداد مهم نتوانست مسافر روسیه شود.
در گروه دوم و در حساسترین دیدار امشب، پرتغال در شهر لیسبون میزبان سوییس بود و به پیروزی دو بر صفر رسید تا 27 امتیازی شده و به جام جهانی صعود کند.
سوییس نیز با 27 امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به پرتغال باید شانس خود را در پلی آف جستجو کند.
با این اوصاف تیم های فرانسه، پرتغال، آلمان، صربستان، لهستان، انگلیس، اسپانیا، بلژیک و ایسلند از قاره اروپا به جام جهانی 2018 صعود کردند.
همچنین تیم های سوئد، سوییس، ایرلندشمالی، دانمارک، جمهوری ایرلند، ایتالیا، یونان و کرواسی هشت تیمی هستند که در پلی آف و پس از انجام قرعه کشی به مصاف هم می روند تا چهار تیم دیگر قاره اروپا به جام جهانی برسند.
اسلواکی هم که با 18 امتیاز در رتبه دوم گروه ششم ایستاده بود به دلیل اینکه در بین تیم های دوم گروه های مختلف کمترین امتیاز را کسب کرده بود از رسیدن به پلی آف بازماند و حذف شد.
**نتایج دیدارهای سه شنبه شب بدین شرح است:
*گروه A
هلند 2 - سوئد صفر
لوکزامبورگ یک - بلغارستان یک
فرانسه 2 - بلاروس یک
جدول رده بندی:
1-فرانسه 23 امتیاز
2-سوئد 19 امتیاز
3-هلند 19 امتیاز
4-بلغارستان 13 امتیاز
5-لوکزامبورگ 6 امتیاز
6-بلاروس 5 امتیاز
*گروه B
مجارستان یک - جزایر فارو صفر
پرتغال 2 - سوییس صفر
لتونی چهار - آندورا صفر
جدول رده بندی:
1-پرتغال 27 امتیاز
2-سوییس 27 امتیاز
3-مجارستان 13 امتیاز
4-جزایر فارو 9 امتیاز
5-لتونی 7 امتیاز
6-آندورا 4 امتیاز
*گروه H
بلژیک چهار - قبرس صفر
استونی یک - بوسنی دو
یونان چهار - جبل الطارق صفر
جدول رده بندی:
1-بلژیک 28 امتیاز
2-یونان 19 امتیاز
3-بوسنی 17 امتیاز
4-استونی 11 امتیاز
5-قبرس 10 امتیاز
6-جبل الطارق صفر امتیاز

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.