لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ورزش

شفر: با شعار هواداران قائدی را فیکس نمی‌کنم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سرمربی تیم استقلال گفت: اگر بتوانم بعد از این بازی، صحبتی با جباری خواهم داشت و درباره وضعیت ذهنی و بدنی او صحبت می کنم تا برای هر دو طرف بهترین تصمیم را بگیرم.

esteghlal1202به گزارش خبرگزاری برنا، شفر آدم جالبی است، او سعی می کند با حرف هایش در سریع‌ترین زمان ممکن برای خود جایی در قلب استقلالی ها باز کند، او یک روز هواداران را انگیزه تیمش می نامد و روز دیگراز علاقه اش به آن ها حرف می زند.

سرمربی  استقلال پیش از جدال با گسترش فولاد تبریز از همه چیز حرف زد حتی از آب و هوای تهران و زیبایی کوه های شمال پایتخت  ،او گفت :امروز که از محل اقامت به محل کنفرانس می آمدم، هوا و کوه ها را دیدم. همه چیز زیبا بود. مقداری برف روی کوه ها نشسته بود. ایران کشور زیبایی است.

*اول از بازی قبلی استقلال شروع کنیم  _نظر آقای شفردرباره تساوی مقابل مشکی پوشان  چیست.

بازی خوب و زیبایی را ارائه کردیم. موقعیت های زیادی داشتیم اما این شانس را نداشتیم که گل بزنیم و به پیروزی برسیم ،در بازی اخیر، کارهای انجام شده در تمرین را به خوبی انجام دادیم و برابر سیاه جامگان بازیکنان کارهای ترکیبی را انجام دادند. این کار مانند خوردن کیک است. زمانی که به کیک نزدیک شدید، اگر بخواهید تعلل کنید، امکان دارد کیک از دست شما بپرد و نتوانید آن را بخورید. ما به گل نزدیک شدیم اما نتوانستیم گل بزنیم.

*از داوری این بازی ناراحت بودید.

در بازی آخر برابر سیاه جامگان گلی زدیم که در موقعیت آفساید نبود اما داور به اشتباه آفساید گرفت. درست است که داور اشتباه کرد اما امکان دارد هر انسانی اشتباه کند. داوری کار سختی است و خوشحالم داور نیستم. با ۳۰ سانتی متر اشتباه دید، موقعیت به اشتباه آفساید اعلام می شود و  نتیجه یک بازی رقم می خورد و البته یک مطب دیگر.

*کدام مطلب ؟

مهم ترین موضوع سلامت بازیکنان است،در بازی برابر سیاه جامگان روی دو بازیکن ما روزبه چشمی و مهدی قائدی خطای سختی انجام شد ،این امکان وجود داشت که پای چشمی بشکند و جام جهانی را از دست بدهد. داور باید به بازیکنان سیاه جامگان کارت قرمز نشان می داد، اصلا و ابدا آدمی نیستم که درباره داورها صحبت منفی کنم، داوری کار سخت و مشکلی است و برای داوران آرزوی بهترین ها را دارم.

*از حمایت هواداران استقلال محروم هستید.

برای بازی فردا، فدراسیون هواداران تیم را محروم کرده است. ما با مدیرعامل باشگاه صحبت کردیم و رایزنی می کنیم که اگر امکان داشت، بازی فردا با حضور تماشاگران باشد و هر پولی که از بازی فردا به دست می آید به مردم زلزله زده غرب کشور اختصاص پیدا کند. برای فردا انرژی مثبت را به بازیکنان منتقل کردیم. در این چند روز متوجه شدم که بازیکنان سابق و پیشکسوت استقلال در رسانه ها از تیم حمایت کردند و از آنها تشکر می کنم  ،تشکر ویژه ای نیز از  آقای زمانی عضو هیات مدیره باشگاه دارم که از تیم حمایت کردند. این صحبت ها باعث می شود که بازیکنان با انگیزه بیشتری در مسابقات حاضر شوند و به جایگاه اصلی خود بازگردند. شاید این کار در این فصل سخت باشد اما برای فصل آینده بسیار خوب است.

*گسترش فولاد تبریز خواهان به خدمت گیری مجتبی جباری است ،بازیکنی که از استقلال اخراج موقت است.

می دانم او مصدوم بوده است. نمی توانم به شما یا جباری چیزی بگویم. او یا پزشکش باید درباره وضعیتش با من صحبت کنند. اگر بتوانم بعد از این بازی، صحبتی با جباری خواهم داشت و درباره وضعیت ذهنی و بدنی او صحبت می کنم تا برای هر دو طرف بهترین تصمیم را بگیرم.

*مهاجمان استقلال همچنان گل نزن هستند.0

مهاجمان نیاز به موقعیت دارند. دیدیم که سجاد خودش را در سه موقعیت خوب گلزنی قرار داد. باید برای آن ها موقعیت خلق کنیم. به یاد دارم در بازی با فولاد شاید یک موقعیت گلزنی داشتیم. بازیسازی از دفاع به حمله خیلی بد بود، پاس خوب به مهاجم نمی رسید و ارسال خوب نداشتیم. در بازی آخر چهار موقعیت صد درصد گلزنی داشتیم. دو موقعیت دیگر هم در بازی قبل از سیاه جامگان داشتیم که گل نشد. این کاری است که باید اول انجام دهیم و برای خودمان موقعیت گلزنی خلق کنیم. در تمرینات روی زدن ضربات آخر کار می کنیم. الان می بینم که بازیکنان در زدن ضربات آخر در تمرینات بهتر از گذشته شده‌اند.

*از سجاد شهباز زاده خیلی انتقاد می شود،او به نیمکت خواهد رفت .

 وقتی تازه به ایران آمده بودم و بازی سجاد را می دیدم خیلی در موقعیت گل نبود اما الان خیلی خوب حرکت می کند و در موقعیت گلزنی قرار می گیرد. می توانم لواندوسکی را مثال بزنم که در بازی آخر تیمش موقعیت های زیادی داشت ولی گل نزد. اینجا هستیم که به هم کمک کنیم. در کیش هم او خوب بازی کرد و پنالتی هم گرفت اما گل نزد. او شاید الان تحت فشار است. این کار من است که بازیکنان را به بهترین فرم خودشان برگردانم. نکته مهم درباره مهاجمان ما این است که قبلا موقعیت های گلزنی زیادی نداشتند اما الان خیلی موقعیت دارند. در بازی آخر دیدم که سجاد در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار گرفت اما گل نزد. این حرکت و خلق موقعیت گلزنی نشان داد او چقدر خوب کار می کند. شاید چون تا الان گل نزده در فشار است. باید به بازیکنان کمک کنیم که از این فشار خارج شوند. زدن یکی، دو گل وضعیت را بهتر می کند. شاید ما به دنبال یک مهاجم تمام کننده باشیم.

*این مشکل گل نزدن چه زمانی حل می شود.

ما کار می کنیم تا همان طور که گفتم حل شود ،به عنوان مثال روی ارسال ها می بینم بهتر از گذشته شده‌ایم. قبلا توپ ها با ضربه سر به بیرون می رفت. الان بهتر شده‌ایم و باید اشکالات گذشته را جبران کنیم. در بازی آخر سه موقعیت گل ما به خاطر حرکت مان به آفساید منجر شد چون زود حرکت کردند. در تلاشیم این مشکل را هم برطرف کنیم. خیلی از مهاجمان بزرگ دنیا در طول تاریخ مانند گرد مولر، در دوره ای نمی توانستند گل بزنند. در تمرین یا مسابقه ای گل خیلی زیبا زدند و توانستند به روند گلزنی خودشان برگردند. ما مهاجمان خوبی داریم فقط آن ها در فشار و نگرانی هستند. باید خیلی راحت کارشان را انجام دهند و از این فشار خارج شوند. در بازی آخر شهباززاده خیلی خوب خودش را به توپ ارسالی از کنار زمین رساند و زودتر از مدافع حریف ضربه زد. باید خیلی راحت بازی کنیم.

* در چه پست هایی  برای نیم فصل بازیکن جذب می کنید.

مشخص است که نظراتی دارم. در این که در چه پستی باشد، بعدا به شما می گویم. به شما پیام می دهم و اسم و موقعیت بازیکن را می گویم.

*هواداران استقلال دوست دارند  مهدی قائدی فیکس باشد.

 خیلی خوب است که هواداران خوشحال هستند. فوتبالی که ما بازی می کنیم مانند تنیس نیست که از دو طرف زمین توپ ارسال کنیم و با ضربه سر به گل برسیم و بعد بگوییم بردیم و به خانه برویم. همه برد می‌خواهند. در عین حال فوتبال و عملکرد تیمی برای ما مهم است. می توانیم اینطور بازی کنیم که دروازه بان ما شوت بزند و مهاجمان با ضربه سر گل بزنند. من چنین مربی ای نیستم. من دنبال فوتبال زیبا هستم. شاید چند ده هزار طرفدار مهدی قائدی علی دایی، فرشید اسماعیلی و ... باشند. نمی‌توانیم طبق خواسته هواداران بازیکنان را انتخاب کنیم. من بازیکنان را زیر نظر دارم و هر بازیکنی که در تمرینات و بازی تیمی ما خوب باشد، در زمین بازی می کند. مهدی قائدی الان آنقدر خوب نیست که از اول بازی کند. من مهمت شول را مثال می زنم که ۱۰ دقیقه بازی می کرد. بعدا دقایق بیشتری بازی کرد و روزی بازیکن ثابت بایرن مونیخ بود. ما او را زیر نظر داریم. نمی توانیم او را از ابتدا در زمین بگذاریم و خوب بازی نکند و بعدا مردم بگویند چرا این کار را کردید. ما به دنبال پیشرفت او هستیم. مطمئن باشید می خواهیم کیفیت فنی او را ارتقاء ببخشیم.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.