لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ورزش

بررسی مقدماتی جام جهانی 2018 در قاره آفریقا در روز آخر رقابتها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در حالی که صعود نیجریه و مصر به جام جهانی قطعی شده است ، تکلیف 3 تیم دیگر باقی مانده در قاره آفریقا در جمعه ، شنبه و یکشنبه شب مشخص می شود.

footballبه گزارش پایگاه خبری صدرا نیوز،شنبه شب و در گروه ای منطقه آفریقا تونس در خانه خود میزبان لیبی است و جمهوری دمکراتیک گنگو نیز میزبان گینه است.تونس یا 13 امتیاز و تفاضل گل مثبت 7 در صدر گروه قرار داشته و تیم کنگو نیز با 10 امتیاز و تفاضل گل مثبت 5 در مقام دوم جدول قرار دارد.

تنها شانس صعود ضعیف کنگویی ها به شکست احتمالی تونس و برتری با اختلاف 2 گل آنها در برابر گینه در کینشاسا می باشد.


در گروه بی نیز جمعه شب تیم ملی نیجریه صعود کرده به خانه الجزایر نامدار اما قعر نشین جدول می رود و باخت احتمالی این تیم نیز در سرنوشت هر دوتیم بی تاثیر است.در دیگر دیدار این گروه در شنبه 20 آبان تیم ملی فوتبال کامرون قهرمان آفریقا که امسال با جام جهانی خداحافظی کرده است با 6 امتیاز اندوخته به دیدار تیم دوم جدول و 7 امتیازی زامبیا می رود و نتیجه این دیدار نیز در سرنوشت گروه تاثیری نداشته و تنها برای حفظ اعتبار می باشد.


در گروه سی رقابتها در شنبه شب دوبازی برگزار می شود که طی آن مراکش صدرنشین 9 امتیازی به دیدار تیم دوم جدول یعنی ساحل عاج می رود.در این بازی مرگ و زندگی ساحل عاجی های میزبان که 8 امتیازی هستند در صورت پیروزی در خانه به جام جهانی می روند ولی تساوی در این بازی مراکش را راهی روسیه می کند.بازی گابن 5 امتیازی و مالی 3 امتیازی در این گروه تشریفاتی است.

در گروه دی رقابتها نیز جمعه 19 آبان تیم ملی فوتبال سنگال 8 امتیازی در داکار میزبان آفریقای جنوبی است و در صورت پیروزی سنگال در خانه این تیم بطور مسقیم به جام جهانی صعود می کند و در صورت تساوی و یا شکست احتمالی در خانه کار این گروه به اما و اگر می کشد.در همین گروه نیز جمعه شب بورکینا فاسوی 6 امتیازی میزبان جزایر کیپ ورد است و در صورت پیروزی با اختلاف 5 گل بخت اندکی برای صعود به جام جهانی دارد.

اما در این گروه در روز 23 آبان یک بازی دیگر تکراری بین تیمهای سنگال و افریقای جنوبی در خانه آفریقایی های جنوبی برگزار می شود.این بازی قبلا در آفریقای جنوبی برگزارشده و آفریقای جنوبی موفق شده بود تیم سنگال را 2 بر1 مغلوب کند اما بدلیل تبانی و رسوایی تیم داوری ،فدراسیون جهانی فیفا حکم به تکرار بازی داد.

اگر آفریقای جنوبی در بازی روز 19 آبان در داکار مغلوب سنگال شود که باعث صعود مستقیم سنگال  به جام جهانی می شود.اگر بازی روز جمعه مساوی شود آفریقای جنوبی حذف شده و تنها بخت اندک بورکینا فاسو را برای یک پیروزی با اختلاف 5 گل در برابر کیپ ورد برای صعود به جام جهانی افزایش می دهد.تنها شانس آفریقای جنوبی برای صعود به روسیه پیروزی برابر سنگال در هر دو بازی رفت و برگشت است.

اما در گروه ای رقابتها نیز در یکشنبه 21 آبان تیم ملی مصر صعود کرده به جام جهانی به خانه غنای نامدار می رود و شکست احتمالی هم هیچ تاثیری در سرنوشت این گروه ندارد.در دیگر دیدار این گروه اوگاندای پیشرفت کرده و عامل اصلی حذف غنا در خانه تیم قعر نشین جمهوری کنگو در برازویل بازی می کند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.