لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

ورزش

آزمون سخت شاگردان کی‌روش در کازان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یوزهای ایرانی امشب در دومین بازی دوستانه خود طی یک هفته گذشته در شهر کازان به دیدار روسیه میزبان جام جهانی 2018 می‌روند.

foot0321به گزارش خبرگزاری آنا، دومین دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال ایران پس از صعود به جام جهانی 2018 روسیه ساعت 19:30 امشب در ورزشگاه شهر کازان برگزار می‌شود. دیداری که برای شاگردان کی‌روش محک جدی به حساب می‌آید چرا که این بار برخلاف توگویی که جزو تیم‌های درجه 2 قاره آفریقا به حساب می‌آید حریف مردان سرزمین پارس تیم میزبان جام جهانی است. تیمی که احتمال دارد 8 ماه دیگر سرگروه تیم ملی ایران در مهم‌ترین آوردگاه فوتبال جهان باشد.
دیدار با روسیه در شرایطی برگزار می‌شود که حریف ایران در سال‌های اخیر سیر نزولی را در فوتبال جهان داشته است. روس‌ها که زمانی جزو تیم‌های نسبتا خوب فوتبال اروپا و جهان بودند در سال‌های اخیر سیر نزولی را سپری کرده‌اند. اگر بخواهیم نگاهی کوتاه به نتایج چند سال گذشته تیم ملی روسیه در عرصه بین‌المللی داشته باشیم متوجه می‌شویم که آنها با تیمی که زمانی یکی از تیم‌ها خطرناک اروپا به حساب می‌آیند فاصله گرفته‌اند.
روسیه در یورو 2012 نتوانست از گروه خود صعود کند و پس از جمهوری چک و یونان تیم سوم گروه A رقابت‌ها شد. آنها در گروه F انتخابی جام جهانی 2014 در قاره اروپا نمایش قابل قبولی داشتند و توانستند به عنوان تیم نخست راهی برزیل شوند اما در دور مقدماتی و در گروه H جام جهانی 2014 پس از لهستان و الجزایر در رده سوم ایستادند که عملکردی بسیار ناامیدکننده بود. ادامه حرکت روس‌ها در عرصه بین‌المللی با کسب عنوان دوم گروه G انتخابی جام ملت‌‌های 2016 فرانسه همراه شد تا بازیکنان سرزمین تزارها بتوانند پس از اتریش قدم به معتبرترین رقابت‌های ملی اروپایی بگذارند. تیم ملی روسیه یکی از ضعیف‌ترین نمایش‌های خود را در جام ملت‌های 2016 تجربه کرد جایی که در مرحله مقدماتی این مسابقات پس از ولز، انگلستان و اسلواکی در رده چهارم قرار گرفت و سرافکنده به خانه بازگشت.
کسب نتایج ناامیدکننده روس‌ها در سال‌های اخیر باعث شده تا میزبان جام جهانی 2018 در رده 55 رنکینگ فیفا قرار بگیرد. بسیاری از کارشناسان براین باورند که فوتبال روسیه در مرحله تغییر نسل است و نتوانسته جایگزین‌های مناسبی برای بزرگان فوتبال ملی خود پیدا کند. در واقع همه تلاش «انیسلاو چرچسوف» سرمربی تیم ملی روسیه این است که بتواند در فاصله 8 ماه تا شروع رقابت‌های جام جهانی تیمی را روانه مسابقات کند که در حد نام و اعتبار میزبان رقابت‌ها باشد.
اگر چه «چرچسوف» سرمربی روس‌ها اعلام کرده که به بازی با ایران فکر نمی‌کند و شاید هم او که تیمش در مصاف بعدی دوستانه خود حریفی به نام آرژانتین را پیش رو دارد ایران را رقیبی جدی ندانسته است اما «چرچسوف» باید این نکته را به خاطر بسپارد که شاگردان کارلوس کی‌روش پس از برزیل دومین تیمی بودند که مجوز حضور در روسیه را به دست آوردند و با کیفیت فعلی که فوتبال روسیه دارد، شاید این تیم در تقابل با دیگر حریفان اروپایی نمی‌توانست سهمیه ورود به مهم‌ترین عرصه فوتبالی جهان را به دست آورد. روسیه در دو بازی دوستانه قبلی خود ابتدا مغلوب مکزیک شدو البته موفق شدبرد پر گلی را برابر کره‌جنوبی کسب کند تا در مصاف با دو تیم دیگر حاضر در جام جهانی یک برد و یک باخت را ثبت کرده باشد.
در سوی دیگر میدان تیم کارلوس کی‌روش در حالی به کازان آمده که هفته گذشته توانست با نیمی از توانش از سد توگو بگذرد. در این بازی میلاد محمدی غایب بزرگ تیم ملی است اما اشکان دژآگه در صورت صلاحدید سرمربی تیم ملی به میدان خواهد رفت.
یکی از نکات جالب دیدار ایران و روسیه این است که کارلوس کی‌روش در بهمن 1389 نظاره‌گر نمایش تیم ملی ایران برابر تزارها بود. دیداری که با تک گل محمدرضا خلعتبری در ابوظبی امارات به سود کشورمان به پایان رسید. قرار بود کی‌روش با مشاهده آن مسابقه نظر نهایی‌اش را در مورد پذیرش هدایت تیم ملی ایران بدهد. جالب اینکه به رغم پیروزی ایرانی‌ها کی‌روش نپذیرفت تا هدایت ایران را بپذیرد اگر چه دو ماه بعد تلاش‌های علی کفاشیان رئیس وقت فدراسیون فوتبال به نتیجه رسید و این مربی پرتغالی هدایت فوتبال ملی ایران را پذیرفت.
حالا کی‌روش نزدیک به 7 سال است که سرمربی تیم ملی ایران است و می‌خواهد اولین تجربه خودش را برابر روسیه در قامت سرمربی ایران پشت‌سر بگذارد. دیداری که در آن از ملی‌پوشان سابق دیدار سال 89 تنها سید جلال حسینی و احسان حاج‌صفی باقی مانده‌اند. البته در روسیه هم آکینفیف و ژیرکوف بازماندگان تیم بازنده میدان ابوظبی هستند. باید دید سرانجام این مسابقه حساس دوستانه در پایان چه خواهد شد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.