لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت آپارتمان های 10 تا 15 سال ساخت در تهران+جدول

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به دنبال رشد محسوس قیمت آپارتمان‌های نوساز در یکی، دو ماه اخیر، تقاضای آپارتمان‌های ۱۰ تا ۱۵ سال ساخت تحت تاثیر دو ویژگی افزایش یافته است.

MASKAN0608Eبه گزارش «دنیای اقتصاد»، مشاوران املاک هم در مناطق مصرفی و هم در مناطق گران‌قیمت شمال تهران از افزایش تقاضای آپارتمان‌های میانسال در چند هفته اخیر خبر می‌دهند. در این میان آپارتمان‌های ۱۰ تا ۱۵ سال ساخت به دلیل برخورداری از دو ویژگی بیشترین متقاضی را در میان کسانی که قصد خرید واحد نوساز ندارند، پیدا کرده است. ویژگی اول مزیت قیمتی این آپارتمان‌ها نسبت به واحدهای نوساز، تازه‌ساز و حتی میانسال‌های با سن بنای کمتر از ۱۰ سال است. آپارتمان‌هایی که از مرز ۱۰ سال ساخت عبور می‌کنند، بین ۱۰ تا ۳۰ درصد ارزان‌تر از آپارتمان‌های نوساز هر منطقه هستند. به همین خاطر کسانی که اولویت اصلی آنها در انتخاب ملک، مکان است، از نوساز و تازه‌ساز بودن صرف‌نظر می‌کنند و در منطقه مد نظر خود به خرید واحدهای ۱۰ تا ۱۵ ساله رضایت می‌دهند. این گروه معمولا می‌پذیرند که با صرف هزینه‌ای معقول، واحد خود را بازسازی و برای سکونت آماده و به این شکل از مشکل تامین مالی برای خرید واحدهای نوساز عبور کنند.

ویژگی دوم این گروه از آپارتمان‌ها در مقایسه با واحدهای با سن بنای بیشتر این است که امکان استفاده از ارزان‌ترین تسهیلات خرید مسکن یعنی صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای آنها فراهم است. به این ترتیب واحدهای ۱۰ تا ۱۵ سال ساخت میان خانه‌اولی‌هایی که قصد خرید با استفاده از این نوع تسهیلات را دارند، متقاضیان بسیاری دارد. مشاوران املاک می‌گویند اغلب خانه‌اولی‌ها تا چند ماه قبل واحدهای نوساز را ترجیح می‌دادند اما اکنون برخی از آنها که درباره رشد قیمت نوسازها به یقین رسیده‌اند و نقدینگی کافی برای خرید این گروه از آپارتمان‌ها را ندارند، ناگزیر از همان ابتدا به سراغ واحدهای میانسال می‌روند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.