لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

هشدار تحلیلگر ارشد بین المللی نسبت به از بین رفتن رابطه بین قیمت طلا و اوراق قرضه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی با اشاره به روند تحولات قیمت طلا و ارزش اوراق قرضه، نسبت به از بین رفتن رابطه بین این دو هشدار داده است.

once724uبه گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی سی ان بی سی، دنیس گارتمن تحلیلگر باسابقه و برجسته بین المللی در سخنانی تاکید کرد: رابطه دیرینه بین قیمت طلا و ارزش اوراق قرضه در حال فروپاشی است.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: قیمت طلا و اوراق قرضه طی سال های اخیر در یک مسیر مشابه حرکت کرده اند. به نظر من این روند نمی تواند چندان زیاد دوام داشته باشد چرا که طلا یک سرمایه گذاری برای پوشش ریسک در برابر تورم است ولی اوراق قرضه یک سرمایه گذاری برای پوشش ریسک ناشی از کاهش قیمت هاست. به طور تاریخی این دو بر خلاف یکدیگر حرکت می کنند ولی در سال های اخیر شاهد این هستیم که روند قیمت طلا و اوراق قرضه در یک مسیر مشابه بوده است.

وی در ادامه افزود: حالت طبیعی در بازارهای بین المللی این است که با افزایش قیمت طلا، ارزش اوراق قرضه با کاهش روبرو شود.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی اظهار داشت: عامل اصلی اختلال در این روند، سیاست های انبساطی پولی فدرال رزرو آمریکا است که برای مدت زمان زیادی است نرخ بهره را در سطح بسیار پایینی حفظ کرده است. با افزایش تدریجی نرخ بهره شاهد خواهیم بود که ارزش اوراق قرضه نیز کاهش خواهد یافت.

گارتمن گفت: اگر به روند 2 سال، 5 سال ، 15 سال یا 100 سال گذشته نگاه کنید، متوجه خواهید شد که قیمت طلا و اوراق قرضه نمی توانند در یک مسیر حرکت کنند. به نظر من این روند غیر طبیعی نمی تواند چندان زیاد ادامه پیدا کند و به زودی شاهد تغییر این روند خواهیم بود و به همین علت سرمایه گذاران بین المللی باید کاملا مراقب و محتاط باشند.

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که با توجه به اینکه فدرال رزرو آمریکا احتمالا یک بار دیگر نرخ بهره را تا پایان امسال افزایش می دهد، این احتمال وجود دارد که قیمت طلا به طور موقت وارد کانال 1300 دلاری شده باشد و به زودی شاهد بازگشت قیمت طلا به کانال 1200 دلاری خواهیم بود.

البته این احتمال وجود دارد که تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی به خصوص بحران کره شمالی، توافق هسته ای ایران و استقلال کاتالونیا بتواند تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت جهانی طلا داشته باشد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.