لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مقایسه عملکرد قیمت طلا نسبت به شاخص سهام آمریکا از سال 2001

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تازه ترین تحلیل اقتصادی نشان می دهد که عملکرد قیمت طلا نسبت به شاخص اس اند پی 500 آمریکا از سال 2001 تاکنون بهتر بوده است.

ONCE0322به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تری ریک تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه سرمایه گذاری اسپروت تاکید کرد: قیمت طلا از سال 2001 میلادی تاکنون نسبت به شاخص سهام اس اند پی 500 عملکرد به مراتب بهتری داشته ولی سرمایه گذاران بین المللی همچنان خرید سهام را به سرمایه گذاری در بازار طلا ترجیح می دهند.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: قیمت طلا در 14 سال از 17 سال گذشته روندی کاملا مثبت نسبت به شاخص سهام آمریکا داشته و نکته جالب تر این است که رشد سالیانه قیمت طلا از 2001 تا 2017 میلادی به طور میانگین 9.68 درصد بوده است در حالی که این رقم برای شاخص اس اند پی 500 به کمتر از 6.01 درصد رسیده است.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: در حالی که شاخص سهام اس اند پی 500 اکنون به سطح بی سابقه ای افزایش یافته است ولی طلا نیز سهم مهمی در سبد سرمایه گذاری دارد. در طول بحران اقتصادی 2000 تا 2002 میلادی و همین طور بحران مالی 2007 و 2008 میلادی شاخص سهام اس اند پی 500 بیش از 50 درصد کاهش داشته است.

وی تاکید کرد : طی سه دهه گذشته طلا نقش مهم و بسزایی در حفظ ارزش دارایی و سرمایه مردم را در زمان وقوع بحران های شدید اقتصادی و مالی داشته است. طلا همچنان بهترین سرمایه گذاری و مکان امن برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه ها در زمان وقوع بحران های شدید سیاسی و اقتصادی است.

این تحلیلگر برجسته اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی توصیه کرده است که 2 تا 9 درصد دارایی و سرمایه خود را به صورت طلا نگهداری کنند.

وی در ادامه افزود: اگر طلا بتواند در کوتاه مدت سطح مقاومتی 1300 دلاری را بشکند به زودی با روند کاملا صعودی روبرو خواهد شد.

این در شرایطی است که برخی از تحلیلگران اقتصادی نسبت به ترکیدن حباب قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی هشدار می دهند. این مساله نیز می تواند بار دیگر موجب درخشش طلا در بازارهای بین المللی شود.

قیمت بیت کوین که پیش از این به بالاتر از 7550 دلار رسیده بود با افت شدید 7 درصدی روبرو شده و به کمتر از 7000 دلار رسیده است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.