لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت نفت و طلا کاهش یافت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات هفته گذشته با ۳۷ سنت کاهش به ۵۶ دلار و ۷۹ سنت رسید. قیمت هر اونس طلا هم با ۰.۵۹ درصد کاهش به ۱۲۷۹ دلار و ۷۵ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به از رویترز، در حالی که گزارش اوپک نشان می دهد که میزان تولید این سازمان در ماه سپتامبر افزایش داشته، قیمت نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با کاهش همراه بود. قیمت طلا نیز با کاهش همراه بود.

نتایج تحقیق رویترز نشان می دهد در حالی که میزان صادرات عراق افزایش داشته و تولید لیبی با رشد مواجه شده است، تولید نفت کل اوپک در ماه سپتامبر به میزان 50 هزار بشکه در روز افزایش یافته است. بر اساس این گزارش، قیمت پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید از 89 درصد در ماه اوت به 86 درصد در ماه سپتامبر کاهش یافته است. عربستان همچنان بخش عمده ای از بار پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید را بر دوش می کشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با 37 سنت، معادل 0.65 درصد کاهش به 56 دلار و 79 سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات روز جمعه با 11 سنت معادل 0.21 درصد افزایش به 51 دلار و 67 سنت رسید.

قیمت نفت برنت در اوایل هفته گذشته به بالای 59 دلار هر بشکه رسیده بود. برداشت سرمایه گذاران این است که تلاش ها برای مهار مازاد عرضه جهانی نفت در حال به ثمر نشستن است و چشم انداز تقاضا برای نفت نیز رو به بهبود است.

در همین حال، در حالی که آمارهای ضعیف نرخ تورم و هزینه های مصرف کننده تاثیر چندانی در کاهش احتمال افزایش مجدد نرخ بهره در آمریکا در ماه دسامبر نداشته است، قیمت طلا در پایان معاملات هفتگی با کاهش مواجه بود.

این گزارش حاکی است، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.59 درصد کاهش به 1279 دلار و 75 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با 0.30 درصد کاهش به 1284 دلار و 80 سنت رسید.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.