لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

قیمت طلا تحت تاثیر سیاست های فدرال رزرو و اصلاحات مالیاتی ترامپ، کاهش خواهد یافت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موسسه سرمایه گذاری کاپیتال اکونومیکس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت طلا در آستانه ورود به سال 2018 میلادی با کاهش روبرو خواهد شد.

once1101qبه گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، موسسه کاپیتال اکونومیکس اعلام کرده است که سیاست های پولی سختگیرانه فدرال رزرو آمریکا و اصلاحات مالیاتی دولت ترامپ می تواند طی ماه های آینده فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد کند.

بر اساس این گزارش قیمت طلا پس از آنکه نتوانست بار دیگر سطح مقاومتی 1300 دلاری را بشکند، با افت نسبی روبرو شده ولی در ماه نوامبر تاکنون یک درصد رشد داشته است.

کاپیتال اکونومیکس در ادامه پیش بینی کرده است که قیمت جهانی هر اونس طلا تا سه ماه پایانی سال آینده کاهش خواهد یافت و به کمتر از 1200 دلار خواهد رسید. مهمترین مانع برای قیمت طلا طی ماه های آینده سیاست های سختگیرانه فدرال رزرو آمریکا خواهد بود که موجب افزایش نرخ بهره و ارزش دلار خواهد شد.

از سوی دیگر تصویب احتمالی طرح مالیاتی دولت ترامپ نیز در کوتاه مدت موجب افزایش رشد اقتصادی و تقویت ارزش دلار می شود. البته دفتر بودجه کنگره آمریکا هشدار داده است که طرح مالیاتی ترامپ در ده سال آینده موجب افزایش 1400 میلیارد دلاری بدهی های فدرال خواهد شد.

گزارش موسسه کاپیتال اکونومیکس حاکی است که سیاست های سختگیرانه پولی فدرال رزرو در سال 2018 میلادی مهمترین دردسر و چالش بازار طلا خواهد بود. تصویب طرح مالیاتی ترامپ نیز موجب خواهد شد تا رشد اقتصادی و تورم افزایش یابد و این مساله فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد تا بهره را سریعتر از انتظارات سرمایه گذاران بین المللی افزایش دهد.

البته موسسه کاپیتال اکونومیکس بر این باور است که تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی هنوز عامل مهمی است که می تواند موجب تقویت قیمت طلا شود. رشد تقاضای مکان امن سرمایه گذاری می تواند قیمت طلا را افزایش دهد.

این موسسه سرمایه گذاری پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا در شش ماه نخست 2019 میلادی با افزایش روبرو خواهد شد و به بیش از 1280 دلار خواهد رسید.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار آمریکا شاخص سهام در بازارهای بین المللی تنش های سیاسی و وضعیت تقاضای فیزیکی قرار خواهد داشت.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.