لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

عبور دلار از مرز ۴ هزار تومان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نرخ دلار صبح امروز (دوشنبه) در بازار ارز تهران از ۴ هزار تومان گذشت.

dolar705به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، از سطح بازار ارز تهران دلار آمریکا امروز در صرافی ها 3 هزار و 999 تومان خرید و 4 هزار و 14 تومان به فروش رفت.
براساس این گزارش قیمت فروش دلار در بازار ارز و به اصطلاح بازار دلالان به 4 هزار و 50 تومان نیز رسید.
تعدادی از فعالان بازار ارز در مصاحبه با خبرنگار ما با گلایه از بانک مرکزی اعلام کردند، بانک مرکزی هر روز ساعت 11 قیمت خرید و فروش ارز را به صرافی ها اعلام می کرد که دیروز و امروز با یکساعت و نیم تاخیر این قیمت را در ساعت 12 و نیم به صرافی اعلام کرده است بنابراین متقاضیان ارز نمی توانند ارز خود را از صرافی ها تهیه کنند و مجبورند به دلالان مراجعه کنند .
این فعالان اضافه کردند دلال نیز وقتی با تقاضای روز افزون مشتریان مواجه می شود خود به خود قیمت ارز را بالا می برد و این باعث شده که قیمت دلار در بازار امروز از مرز 4 هزار تومان عبور کند.
این افراد معتقدند اهمال بانک مرکزی در اعلام به موقع قیمت ارز علت اصلی هجوم مشتریان به سمت دلالان و در نتیجه افزایش تقاضا در بازار ارز است.
آنان همچنین معتقدند با افزایش قیمت ارز برخی از افراد سرمایه خود را وارد بازار ارز کرده اند تا بتوانند از افزایش قیمت آن سودی بدست بیاورند و این باعث رشد بیشتر تقاضا در صورت ثبات عرضه شده است .
فعالان بازار ارز می گویند اگر بانک مرکزی از اهرم های کنترلی خود نظیر عرضه بیشتر ارز در روزهای اینچنینی استفاده کند قیمت ارز ثبات پیدا خواهد کرد.
امروز در بازار ارز همچنین یورو 4 هزار و 810 تومان خریداری شد و 4 هزار و 848 تومان به فروش رفت.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.