لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

طلا در دور کاهش قیمت می‌افتد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طلا هفته گذشته بخشی از درخشش خود را از دست داد و کارشناسان و سرمایه‌گذارانی که در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز شرکت کرده بودند، کاهش بیشتر قیمت این فلز ارزشمند در هفته جاری را پیش‌بینی کردند.

once0807به گزارش ایسنا، در نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز برای هفته جاری ۱۹ کارشناس بازار شرکت کردند که از میان آنها ۱۱ نفر یا ۵۸ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند و تنها سه نفر یا ۱۶ درصد افزایش قیمت این فلز را انتظار داشتند، در حالی که پنج نفر یا ۲۶ درصد نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند. مبنای انتظار کارشناسان وال استریت بر اساس پیش‌بینی رشد ارزش دلار بوده است.

در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران نیز کسانی که کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند، در اکثریت بودند. از میان ۸۵۸ نفر که در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند، ۳۸۶ نفر یا ۴۵ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند، در حالی که ۳۸۰ نفر یا ۴۴ درصد انتظار داشتند قیمت طلا بالاتر رود و ۹۲ نفر یا ۱۱ درصد نیز نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته ۶۵ درصد از کارشناسان وال استریت و ۶۱ درصد از سرمایه‌گذاران نسبت به رشد قیمت طلا خوش‌بین بودند که پیش بینی درستی از آب در نیامد. هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۹.۵۰ دلار یا ۰.۷ درصد سقوط کرد و در ۱۲۸۰.۵۰ دلار بسته شد و برای کل هفته ۱.۹ درصد کاهش یافت که بزرگ‌ترین کاهش هفتگی در ماه جاری بود.

به گفته لوکمان اوتونوگا، مطمئنا هفته جالبی دیگری برای طلا رقم خورد که طی آن این فلز زرد پس از صعود به بالای ۱۳۰۰ دلار، دوباره ریزش قیمت پیدا کرد. این فلز ارزشمند در روزهای اخیر با وجود این‌که تنش‌های ژئوپلتیکی و ابهامات سیاسی از حرکت به سوی دارایی‌های مطمئن حمایت کرده، به طور مستمر کاهش قیمت داشته است. عامل اخیر ریزش قیمت طلا ممکن است خوش‌بینی دوباره نسبت به اصلاحات مالیاتی دونالد ترامپ باشد.

دلار روز جمعه پس از این که سنای آمریکا پیشنهاد بودجه برای سال مالی آینده را تصویب کرد، صعود کرد. قیمت فلزات ارزشمند هفته گذشته از قوی شدن ارزش دلار لطمه دید.

این ارز از انتظارات فزاینده برای افزایش نرخ‌های بهره در دسامبر مورد حمایت قرار گرفت. نرخ‌های بهره بالاتر به جذابیت سرمایه‌گذاری در فلزاتی مانند طلا که سوددهی ندارند لطمه زده و در مقابل از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون بدون لحاظ کردن هفته گذشته کارشناسان وال استریت ۲۳ بار از ۴۰ بار جهت حرکت طلا را به درستی پیش بینی کردند که درستی پیش‌بینی آنها را به ۵۸ درصد می‌رساند. در مقابل سرمایه‌گذاران ۲۵ بار از ۳۹ بار روند حرکت قیمت طلا را به درستی پیش‌بینی کردند که درستی پیش‌بینی آنها را به ۶۴ درصد می‌رساند.

به گفته کوین گریدی، رئیس شرکت فونیکس فیوچرز، هنوز شمار زیادی از کسانی که به رشد قیمت طلا خوش‌بین بودند هستند که قراردادهای خرید در بازار معاملات آتی دارند، بنابراین احتمال فروش این قراردادها وجود دارد که ممکن است قیمت طلا را با کاهش بیشتری روبه‌رو کند.

باب هابرکورن از شرکت کارگزاری آر جی او فیوچرز نیز بر این باور است که با نزدیک شدن به زمان نشست بانک مرکزی آمریکا در دسامبر، احتمالا قیمت طلا تحت فشار منفی قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود سیاست‌گذاران آمریکایی در این نشست افزایش نرخ‌های بهره را برای سومین بار در سال میلادی جاری تصویب کنند

پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکو متالز نیز با اشاره به این که توافق بودجه در آمریکا به افزایش ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران کمک خواهد کرد، کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کرد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.