لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

رشد فزاینده تقاضای طلای آلمان در سال 2017 میلادی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که تقاضای طلای مردم آلمان در سال 2017 میلادی با رشد چشمگیری روبرو شده است.

once0808به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، دویچه بورس در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که آلمانی ها در سال2017 میلادی سرمایه گذاری هنگفتی در بازار طلا انجام داده اند، به طوری که تقاضا برای اوراق بهاداری که با طلا پشتیبانی و حمایت می شود، در سال 2017 با رشد 50 درصدی روبرو شده است.

طلا یک مکان امن برای سرمایه گذاران در شرایط نااطمینانی و ریسک های اقتصادی و سیاسی به شمار می رود. قیمت طلا در سال 2017 میلادی با رشد 14 درصدی روبرو شده و بهترین عملکرد خود را از سال 2010 میلادی ثبت کرده است.

دویچه بورس افزود: تقاضا برای اوراق بهادار اکسترا گلد که با طلای فیزیکی حمایت می شود در پایان سال 2017 به بیش از 175.04 تن طلا رسیده است، این رقم در سال 2016 میلادی به 117.59 تن طلا رسیده بود. ارزش کل اوراق اکسترا گلد به بیش از 6.1 میلیارد یورو معادل 7.3 میلیارد دلار رسیده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، تشدید تنش ها و بی ثباتی های سیاسی در عرصه بین المللی می تواند تاثیر زیادی بر رشد تقاضای طلا در آلمان داشته باشد.

نگرانی ها نسبت به تشکیل دولت جدید آلمان و کاهش محبوبیت صدر اعظم این کشور می تواند عامل مهمی برای افزایش تقاضای طلا باشد.

برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند که با شکسته شدن سطح مقاومتی 1300 دلاری برای هر اونس طلا، سطح مقاومتی بعدی 1350 دلار خواهد بود.

به نظر می رسد شاخص ارزش دلار و سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان به خصوص آمریکا و اروپا همچنان تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت. فدرال رزرو آمریکا در سال گذشته 3 بار بهره را افزایش داد و پیش بینی می شود در سال 2018 نیز 3 بار دیگر بهره را افزایش دهد.

تنش های سیاسی به خصوص اوضاع کره شمالی و ایران نیز می تواند موجب رشد تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.

تحلیل تکنیکال نشان می دهد که اگر طلا نتواند سطح مقاومتی 1320 دلاری را بشکند تا سطح 1300 و سپس 1260 دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.

پیش بینی می شود بهبود اوضاع اقتصادی منطقه یورو موجب خواهد شد تا بانک مرکزی اروپا برنامه خریداری اوراق قرضه را تا پایان 2018 متوقف کند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.