لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

حتمال اصلاح قیمت جهانی طلا در شرایط فعلی وجود دارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بزرگترین بانک جهان هشدار داده است که احتمال افت قیمت طلا در شرایط کنونی وجود دارد.

ONCE1002به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، آی سی بی سی استاندارد بانک در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که گرچه قیمت طلا در بلندمدت روندی کاملا صعودی خواهد داشت ولی این احتمال وجود دارد که با توجه به رشد فزاینده قیمت در هفته های اخیر، قیمت طلا در شرایط کنونی با اصلاح و کاهش نسبی روبرو شود.

بر اساس این گزارش مارکوس گاروی تحلیلگر ارشد بانک آی سی بی سی در این باره تاکید کرد: افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند مهمترین دردسر و مانع قیمت جهانی طلا باشد. از نظر تاریخی این مساله ثابت شده است که افزایش نرخ بهره به ضرر قیمت جهانی طلا بوده است.

قیمت جهانی طلا از ابتدای سال 2018 میلادی تاکنون روندی کاملا صعودی داشته و به بالاترین سطح خود در 4 ماه اخیر رسیده است.

گاروی در ادامه تصریح کرد: بی شک قیمت طلا و نرخ بهره واقعی در اقتصاد آمریکا ارتباط تنگاتنگی دارند. به نظر من سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ جهان به خصوص آمریکا اروپا و ژاپن مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا و سایر کالاهای راهبردی خواهد بود.

وی افزود: بی شک یکی از مهمترین عوامل افزایش قیمت طلا در ماه های اخیر، افت متوالی ارزش دلار آمریکا بوده است. شاخص ارزش دلار آمریکا به پایین ترین سطح خود در 3 سال اخیر رسیده است.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی گفت: به نظر می رسد قیمت طلا در شرایط کنونی و پس از افزایش چشمگیر و متوالی در هفته های گذشته، نیاز به استراحت و احتمالا کمی اصلاح داشته باشد. البته قیمت طلا به نظر من در بلندمدت روندی کاملا صعودی خواهد داشت. قیمت طلا در سال 2018 میلادی نیز برای سومین سال متوالی با افزایش روبرو خواهد شد. تقاضای فیزیکی نیز رو به افزایش است و تنش های سیاسی در عرصه بین المللی می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.

این بانک پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا امسال به بیش از 1312 دلار خواهد رسید.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.