لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

جذب سرمایه گذاری جدید در معادن طلا نیاز به قیمت 1300 دلاری دارد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس شرکت معدنی ساند اسپرینگ ریسورس بر این باور است که شرکت های معدنی جهان برای جذب سرمایه گذاری های جدید نیاز به افزایش قیمت طلا به بیش از 1300 دلار دارند.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، ریچارد مونسان رئیس شرکت معدنی ساند اسپرینگ ریسورس در سخنانی تاکید کرد: گرچه اعتماد سرمایه گذاری در بخش معادن جهان طی ماه های اخیر با افزایش نسبی روبرو شده ولی شرکت های معدنی هنوز راه طولانی را برای جذب سرمایه گذاری های لازم در پروژه های اکتشاف و تولید دارند.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: شرکت های معدنی جهان هنوز به شدت نگران چشم انداز قیمت طلا در بلند مدت هستند. نوسانات شدید قیمت طلا می تواند موجب افت سرمایه گذاری شرکت های معدنی در پروژه های جدید شود.

قیمت طلا در ماه سپتامبر با کاهش شدیدی روبرو شده است. قیمت طلا بار دیگر وارد کانال 1200 دلاری شده است.

وی افزود: علی رغم انتشار گزارش های مختلف از سوی بانک های معتبر و مهم جهان در خصوص چشم انداز قیمت طلا طی ماه های آینده، هیچ گونه اجماعی درباره روند قیمت طلا وجود ندارد و این مسااله موجب نگرانی شدید شرکت های معدنی شده است.

این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: واقعا مشخص نیست چشم انداز قیمت طلا در ماه های آینده 1200 یا 1300 یا 1400 و یا حتی 1000 دلار خواهد بود. شرکت های معدنی جهان به یک روند باثبات و بدون نوسانات شدید نیاز دارند تا برای برنامه های بلندمدت سرمایه گذاری خود در پروژه های جدید تصمیم گیری کنند.

وی تاکید کرد: شرکت های معدنی در شرایط کنونی نیاز دارند که قیمت طلا بالاتر از 1300 دلار در هر اونس تثبیت شود. اگر قیمت طلا در این سطح تثبیت شود، سرمایه گذاری لازم در پروژه های اکتشاف و تولید طلا فراهم خواهد شد. قطعا بدون سرمایه گذاری های جدید نمی توان نسبت به افزایش تولید طلا طی سال های آینده امیدوار بود.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر افزایش ارزش دلار انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا با کاهش روبرو شده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار شاخص سهام در بازارهای بین المللی و اوضاع سیاسی و بحران کره شمالی قرار خواهد داشت.وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور نیز عامل مهمی برای قیمت طلا خواهد بود.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.