لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

بزرگترین کاهش ماهانه قیمت در انتظار طلای جهانی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار آمریکا، اندکی کاهش یافت و با بزرگترین کاهش ماهانه در سال ۲۰۱۷ مواجه است.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۲۸۴.۲۸ دلار رسید. بهای معاملات این بازار در سپتامبر ۲.۸ درصد کاهش داشته که بزرگترین کاهش ماهانه از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون و بزرگترین کاهش ماهانه از نوامبر سال گذشته است.

با اینهمه طلا در سه ماهه سوم سال میلادی جاری حدود ۳.۵ درصد رشد قیمت داشته است.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۸۷.۷۰ دلار رسید.

به گفته یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر بانک "آی سی بی سی استاندارد" توکیو، طلا عمدتا تحت تاثیر حرکت قیمت دلار آمریکا قرار دارد و تا زمانی که تحولات خاصی در ارتباط با کره شمالی روی ندهد، معاملات روز جمعه آرام خواهد بود.

دلار روز جمعه در برابر سبدی از ارزهای بزرگ افزایش یافت. این ارز در معاملات روز گذشته به بالاترین قیمت یک ماه گذشته صعود کرده بود.

به گفته ادوارد مایر، تحلیلگر شرکت INTL FCStone، طلا در کوتاه مدت به دلیل دورنمای افزایش نرخ‌های بهره به خصوص در آمریکا و احتمالا در انگلیس و اروپا، برای افزایش قیمت با مانع روبرو خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، طلا به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا فوق العاده حساس است زیرا نرخ‌های بهره بالاتر، هزینه نگهداری این فلز که سوددهی ندارد را افزایش می‌دهد و رقابت آن با دارایی‌هایی مانند سهام را دشوار می‌کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری ۰.۷ درصد رشد کرد و به ۹۳۵.۰۵ دلار رسید. بهای معاملات این فلز در سه ماهه سوم ۱۱ درصد و از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون ۳۸ درصد رشد قیمت داشته است.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری، با ۰.۱ درصد کاهش، به ۹۱۸.۴۰ دلار رسید. این فلز در سپتامبر ۷.۱ درصد کاهش قیمت داشته که بدترین عملکرد ماهانه از مارس است.

هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۶.۸۰ دلار رسید. این فلز در سپتامبر ۴.۴ درصد کاهش قیمت داشته اما در سه ماهه سوم ۱.۴ درصد افزایش پیدا کرد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.