لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

وضعیت خودرو‌های بالای ۲۵۰۰ سی سی به کجا رسید؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

واردات خودرو‌های لوکس در هاله‌ای از ابهام مانده و هنوز به‌طور کامل تعیین تکلیف نشده است.

khodro0813به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، این روز‌ها شنیده‌ها حاکی از لغو ممنوعیت واردات خودر‌های لوکس و گران قیمت با حجم موتور ۲ هزار و ۵۰۰ سی سی است و گویا پیش نویس دستورالعمل واردات این خودرو‌ها منتظر امضای رییس ستاد اقتصاد مقاومتی و معاون اول رییس جمهور است.

به گفته رییس اسبق سازمان اموال تملیلکی، طبق بخشنامه دولت، خودرو‌های بالای ۲۵۰۰ سی سی باید مرجوع شوند، اما زمان آن مشخص نیست.
در بخشنامه گمرک ایران نیز آمده است، بر اساس تصویب نامه سال ۹۳ هیأت دولت ورود و ترخیص خودرو‌های سواری با حجم بالا‌تر از ۲۵۰۰ سی سی امکان پذیر نبوده و در صورت شمول مقررات متروکه، قابل عرضه به بازار نیست و تنها امکان مرجوع شدن به خارج از کشور را دارد.

واردات خودرو‌های بالای ۲۵۰۰ سی سی به صلاح کشور نیست

احمد آریایی نژاد کارشناس اقتصادی در گفتگو با   خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی اظهار کرد: ورود خودرو‌های بالای ۲۵۰۰ سی سی به صلاح کشور نیست و نیاز به بازنگری دارد، چراکه ورود این خودرو‌ها  باعث بروز بسیاری از مشکلات، همچون بالارفتن دلار خواهد شد.

آریایی نژاد تصریح کرد: باید درنظر داشت که کشور به تولیدات داخل نیازمند است و واردات خودرو‌های لوکس به کشور می‌تواند به صنعت و تولید لطمه وارد کند.

ممنوعیت واردات خودرو‌های ۲۵۰۰ سی سی به قوت خود باقی است

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگار ما گفت: قانون ممنوعیت واردات خودرو‌های ۲۵۰۰ سی سی هنوز به قوت خود باقی است.

وی افزود: زمزمه‌هایی مبنی بر لغو قانون ممنوعیت واردات خودرو‌های بالای ۲ هزار و ۵۰۰ سی سی وجود داشت، اما هنوز این اتفاق نیفتاده و لزومی هم ندارد که این قانون لغو شود.

گرمابی با بیان اینکه  این خودرو‌ها متقاضی چندانی ندارد، گفت: در این خصوص مشکل خاصی وجود ندارد و تیراژ این خودرو‌ها کم است، بنابراین با لغو این قانون مخالف هستم.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به قدرت خرید مردم باید تمرکز بر تولید خودرو‌های با کیفیت و قیمت مناسب مد نظر قرار گیرد، چراکه این خودرو‌ها متقاضی بیشتری دارند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.