لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

هشدار سازمان حمایت در خصوص پیش فروش خودروهای وارداتی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون سازمان حمایت گفت: از هموطنان درخواست می شود که از خرید خودروی وارداتی در قالب پیش‌فروش از شرکت‌هایی که نام آنها اعلام شده خودداری کنند.

khodro0813به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، میرآخورلو معاون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در برنامه تیتر امشب در خصوص پیش فروش خودروهای وارداتی و اعلام نام شرکت های متخلف در این زمینه گفت:هیچ یک از این شرکت های اعلام شده مجوز پیش فروش را نداشته اند و در مواردی چون  به تعهدات مالی قبلی خود عمل نکرده بودند برای بالا بردن توان مالی خود اقدام به پیش فروش نموده اند.

وی ادامه داد:سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان بازوی اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در کنترل بازار کالا و خدمات، در اطلاعیه‌ای رسمی نام هفت شرکتی که به صورت غیرقانونی خودرو پیش‌فروش می‌کنند را اعلام کرد.

میرآخرلو با بیان اینکه اقدامات این شرکت‌ها خلاف قانون بوده و موجب تضییع حقوق مصرف‌کنندگان خواهد شد گفت:سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از هموطنان مؤکداً تقاضا کرده که از خرید خودرو در قالب پیش‌فروش از شرکت‌های مذکور و مشابه خودداری کنند و قبل از خرید یا پیش خرید خودرو یا پرداخت هرگونه وجه یا عقد قرارداد برای خرید خودرو، به مجوزهای قانونی به‌ویژه ثبت نمایندگی رسمی واردات و مجوز پیش‌فروش خودرو توجه کافی داشته باشند.

این مقام مسئول تاکید کرد: تبلیغات خلاف واقع و ارائه اطلاعات نادرست که موجب فریب یا اشتباه مصرف‌کننده می شود همچون تبلیغ از طریق وسایل ارتباط جمعی، رسانه‌های گروهی و برگه‌های تبلیغاتی ممنوع و خلاف قانون است.

میر آخورلو گفت : حجم عمده شکوائیه مصرف کنندگان موجب ورود جدی تر سازمان حمایت به این حوزه شد .

معاون سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان ادامه داد: میزان واردات خودرو طی 5 ماه اول سال چه از نظر حجمی و چه از نظر ارزشی رشد داشته است. وقتی خودرو داخلی مرغوبیت دارد ، ما باید از آن حمایت کنیم و نباید به راحتی در اختیار بازار خارجی قرار گیرد.

میر آخورلو تصریح کرد : ما با اعلام نام شرکت های متخلف، نگرانی را به مصرف کننده منتقل کردیم که آگاه باشد که اگر خرید نقدی می کند باید خودرو را 30 روزه تحویل بگیرد .

بر اساس این گزارش رضایی رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو در ادامه برنامه با انتقاد از اقدام سازمان حمایت و معرفی شرکت های واردکننده به عنوان شرکت غیر قانونی گفت:سازمان حمایت از مصرف کننده در مقام قضایی نیست که شرکت ها را به عنوان متخلف و مجرم معرفی کند و تنها وظیفه نظارت بر بازار را برعهده دارد.

وی ادامه داد:این سازمان در خصوص نمایندگی های خودروهای وارداتی که محصولاتی با قیمت های بالا می فروشند عملکرد مناسبی نداشته و برخوردها به صورت گزینشی صورت می گیرد.

رضایی مشکلات موجود در خصوص واردات خودروهای غیراستاندارد و کارکرده را به کشور ناشی از ضعف نهادهای نظارتی دانست و ادامه داد:این نهادها باید نظارت مستمر و دقیق تری در این خصوص داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیت شرکت های گری مارکت در دنیا گفت:این امر سبب ایجاد تعادل در قیمت ها و شکستن انحصار در بازار خودرو می گردد اما در کشور ما هنوز این شرکت ها جایی ندارند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.