لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

مسئولیت واردات خودرو بدون ثبت سفارش، با واردکننده است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: ورود خودرو به گمرکات بدون ثبت سفارش به معنی رعایت نکردن قانون و مسئولیت ورود بدون ثبت سفارش خودرو یا هر کالای دیگری به گمرکات و بنادر کشور، برعهده واردکننده است.

khodro718به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علی علی آبادی فراهانی» در پی انتشار اخباری با عنوان «تعداد خودروهای متوقف در گمرک از ۱۰هزار دستگاه گذشت » گفت: طبق ماده 8 قانون مقررات صادرات و واردات مصوب سال 1372 ، واردات کالا مستلزم انجام فرایند ثبت سفارش است و واردات بدون پیش شرط یاد شده، مغایر ضوابط و مقررات مربوطه محسوب می شود.
وی تاکید کرد: بنابراین ورود «خودرو» به گمرکات بدون ثبت سفارش، رعایت نکردن قانون است و ورود بدون ثبت سفارش خودرو یا هر کالای دیگری به گمرکات و بنادر کشور مسئولیتش بر عهده وارد کننده است.
علی آبادی فراهانی با اشاره به اینکه همه ثبت سفارشات خودرو دارای مدت اعتبار شش ماهه است، افزود: واردات خودرو از محل ثبت سفارش‌های معتبر قبلی در حال انجام بوده است و خللی در واردات خودرو وجود ندارد، بنابراین «توقف موقت ثبت سفارش» خودرو به معنی «توقف واردات خودرو» نیست.
علی آبادی فراهانی با اعلام اینکه بر اساس آمار استخراجی از سامانه گمرک ایران در هفت ماهه اول امسال، تعداد خودرو وارد شده به کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است، گفت: در نتیجه افزایش عرضه، به طور اصولی کاهش قیمت‌ها مورد انتظار است اما اکنون بازار خودرو با افزایش قیمت مواجه شده که یکی از علل اصلی آن اظهار نظرهای غیرکارشناسانه برخی فعالان اقتصادی مبنی بر انتشار اخبار متعددی از قبیل «توقف واردات خودرو» در رسانه ها و در نتیجه تاثیر گذاری در ملتهب کردن بازار خودرو است.
مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در پایان یادآور شد: اکنون با توجه به سیاست‌ها و دستورالعمل پیشنهادی ارسال شده به هیات دولت، ثبت سفارش خودرو تا وصول دستورالعمل جدید به طور موقت، متوقف شده است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.