لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

خستگی واردکنندگان خودرو در رفت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بیش از هفت هزار خودرو وارداتی با حجم موتور بیش از 2500 سی سی پس از سال ها خاک خوردن در انبارها، با امضای معاون اول رییس جمهور اجازه ورود به کشور را خواهند یافت.

به گزارش ایسکانیوز؛ سال ها است که درهای کشور روی واردات خودرو با حجم موتور بیش از 2500 سی سی بسته شده است و چند هزار دستگاه خودروی به اصطلاح لوکس، در انبارهای گمرک باقی مانده اند. اگرچه بارها از سوی مسوولان اعلام شد که این خودروها اجازه ورود به کشور را ندارند و باید مرجوع شوند اما این طور که به نظر می رسد پافشاری واردکنندگان نتیجه داد و به نظر می رسد سود میلیاردی در انتظار صبر آن‌ها است.

بر اساس این گزارش همه چیز آرام بود. وارد کنندگان به سایت ثبت سفارش مراجعه می کردند و پس از ثبت سفارش اقدام به واردات خودرو می کردند اما ناگهان شبی خوابیدند و صبح متوجه شدند که سایت ثبت سفارش بسته شده است.

کم کم با بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو، زمزمه تغییر شرایط واردات خودرو قوت گرفت. در کنار این قیمت خودروهای وارداتی در بازار افزایش یافت.

در حالی که همه حواس ها معطوف به دلیل بسته شدن سایت ثبت سفارش بود، مسوولان از تغییر شرایط واردات خودرو در جهت حمایت از تولید داخلی خبر دادند.

چندی پیش رییس سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگو با ایسکانیوز، با اشاره به تغییر شرایط واردات خودرو به کشور گفت: اولویت ما در واردات باید حمایت از تولید داخلی باشد و در همین راستا شرایط و ضوابط واردات خودرو تغییر خواهد کرد.

البته خسروتاج به جزئیات بیشتر این تغییر اشاره نکرد و گفت: باید این تغییر شرایط به تایید دولت برسد.

حال این روزهای پیش نویس دستورالعمل واردات خودرو دست به دست می شود. شرایط واردات خودرو به نوعی سخت تر شده است .در پیش نویس دستورالعمل واردات خودرو امکان واردات توسط غیر نمایندگی ها حذف شده و ضمن این که حقوق ورودی برای خودروهای بالاتر از 30 هزار دلار افزایش خواهد یافت.

اما نکته قابل توجه در این دستورالعمل این است که ممنوعیت واردات خودروهایی با حجم موتور بیش از 2500 سی سی لغو خواهد شد.

یک منبع آگاه گمرک در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایسکانیوز، با اشاره به این که این دستورالعمل هنوز به گمرک ابلاغ نشده است، گفت: اجرای آن منوط به امضای معاون اول رئیس جمهور است که پس از تایید به گمرکات برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

او افزود: حدود 7هزار خودرو با حجم موتور بیش از 2500 سی سی در گمرکات وجود دارد البته آمار دقیق با توجه به این که انبارها زیرنظر گمرک نیست موجود نیست.

به گفته این منبع آگاه پس از تایید دولت و امضای معاون اول رییس جمهور بیش از هفت هزار خودرو با حجم موتور بیش از 2500 سی سی پس از سال ها خاک خوردن در انبارها اجازه ورود به کشور را پیدا خواهند کرد.

حال باید دید از نگاه مسوولان واردات خودرو با حجم موتور بیش از 2500 سی سی با چه سیاستی می تواند از تولید داخلی حمایت کند؟

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.