لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

نوسان طلای جهانی در مرز ۱۳۰۰ دلار

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر بهبود ارزش دلار و همچنین انتظار سرمایه‌گذاران برای انتشار جزییات آخرین نشست بانک مرکزی آمریکا، تغییر چندانی نداشت.

tala708aبه گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در ۱۲۸۷.۷۰ دلار ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته به بالاترین قیمت از ۲۷ سپتامبر به این طرف رسیده بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۲۹۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه با ۸.۸۰ دلار یا ۰.۷ درصد افزایش، در ۱۲۹۳.۸۰ دلار بسته شده بود.

به گفته یک معامله‌گر مقیم هنگ‌کنگ، در آستانه انتشار جزییات آخرین نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا سرمایه‌گذاران اندکی محتاط شده‌اند و احتمالا طلا در حال حاضر بین ۱۲۸۰ تا ۱۳۰۰ دلار معامله می‌شود. وی در ادامه خاطرنشان کرد ۱۳۰۰ دلار از نظر روانی قیمت بسیار بااهمیتی است و اگر طلا به این قیمت صعود کند، شاهد خرید بیشتری در بازار خواهیم بود.

بازارهای سهام آسیا روز چهارشنبه با دنبال کردن صعود وال استریت، افزایش یافتند و دلار بخشی از ضرری که اوایل معاملات داشت جبران کرد.

بازارها انتظار دارند بانک مرکزی آمریکا در دسامبر برای سومین بار در سال میلادی جاری نرخ‌های بهره را افزایش دهد.

طلا به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا فوق‌العاده حساس است، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر با افزایش هزینه نگهداری این فلز ارزشمند که سوددهی ندارد، به جذابیت سرمایه‌گذاری در آن لطمه می‌زند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۷.۱۱ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، ۹۳۱.۱۰ دلار معامله شد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری، ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۹۳۵.۸۵ دلار رسید.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.