لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

علیپور به وعده اش عمل کرد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هواداران دو تیم پرسپولیس و استقلال در زمان حضورشان روی سکوها بارها علیه یکدیگر موضع گرفته و حتی کار به فحاشی هم رسید.

139408043به گزارش خبرگزاری آنا، با توجه به اینکه قرار بود طبق قانون دوربین‌های صدا و سیما و عوامل این سازمان در ورزشگاه آزادی حضور پیدا نکنند و با توجه به صدور IDکارت برای این بازی، عوامل این سازمان با کارت صدا و سیما و بدون IDکارت وارد ورزشگاه آزادی شدند.
* ۲ شبکه‌ از کشور آلمانی که برای پوشش دربی ۸۵ نامه‌نگاری کرده بودند و حتی ID کارت مخصوص را از سازمان لیگ گرفته بودند اما حراست و مأموران نیروی انتظامی مانع از ورود این شبکه تلویزیونی به ورزشگاه آزادی شدند.
*به گفته مسئولان این شبکه که مدعی بودند نامه نگاری کرده و حتی مجوز وزارت ارشاد را گرفته اند این مجور را داشتند که وارد ورزشگاه شوند. همچنین در ادامه تأکید کردند ما نمی‌خواهیم از بازی تصویربرداری کنیم فقط می‌خواهیم در خصوص شفر گزارشی را تهیه کنیم. نمی‌دانم چرا وقتی قرار است حضور پیدا نکنیم برای ما ID کارت صادر کردند.

*ظرفیت پارکینگ شماره‌های ۳-۴-۵ کامل است.
*رفته به رفته بر تعداد هواداران دو تیم افزوده می‌شود و از جاهای دور و نزدیک ایران برای دیدن دربی ۸۵ فوتبال ایران وارد ورزشگاه آزادی شدند.با توجه به اینکه هواداران هر دو تیم از راه‌های دور و نزدیک به استادیوم آمدند در اطراف استادیوم زیر درخت‌ها در حال استراحت کردن هستند تا بتوانند خستگی خود را از تن در کنند و بعد وارد ورزشگاه شوند.
*از هواداران ویژه و با تعصب استقلال و پرسپولیس می‌توان به طرفدارانی که از سیستان و بلوچستان مسافت ۳ روزه را طی کردند اشاره کرد تا این دیدار را از نزدیک مشاهده کنند.
*بازار سیاه در ورزشگاه آزادی ساعت به ساعت داغ‌تر می‌شود و در بعضی از نقاط ورزشگاه فروش بلیت به ۱۰۰ هزار تومان هم رسیده است!
با توجه به اینکه قرار بود درهای ورزشگاه از ساعت ۱۲ به روزی تماشاگران هر دو تیم باز شود، درهای ورزشگاه خیلی زودتر و از ساعت ۱۱ ظهر به روی هواداران استقلال و پرسپولیس باز شد تا هواداران به سمت ورزشگاه حرکت کنند.

*پارکینگ ۴ و ۳ در حال پر شدن است و هواداران دو تیم به سمت ورزشگاه از طریق راه‌های منتهی به استادیوم در حال حرکت هستند.
*با توجه به اینکه ترافیک نیمه‌سنگینی در محورهای منتهی به درب ورزشگاه آزادی وجود دارد، هواداران در ترافیک از ساعت‌ها قبل کرخوانی سنتی خود را آغاز کردند.
*پرسپولیسی‌ها با شعار ۶ تای‌ها به سمت ورزشگاه در حرکتند و در ادامه، استقلالی‌ها با شعار الهلال الهلال و چهارتایی با بلیت‌هایی در دست، به سمت ورزشگاه در حال حرکت هستند.
*رفته رفته به تعداد هواداران دو تیم رو به افزایش است و طرفداران استقلال و پرسپولیس با پرچم‌های آبی و قرمز به سمت سکوها حرکت می‌کنند.
*نیروهای انتظامی و نیروهای راهنمایی و رانندگی کاملاً در محوطه ورزشگاه قرار دارند تا نشان دهند این بازی از لحاظ امنیتی شرایط ویژه‌ای دارد.
با وجود ممنوعیت ورود دخانیات به مجموعه ورزشی اما هواداران دو تیم با خیال راحتی در حال استعمال دخانیات هستند و به راحتی پاکت‌های بسته‌بندی شده را وارد ورزشگاه کردند.
* با توجه به اینکه کمتر از دو ساعت دیگر به آغاز دربی 85 پایتخت در هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر باقی است اما بعضی از هواداران به دلیل نبود بلیت به دنبال بلیت هستند. در همین حین بعضی از هواداران با فردی که بلیت استادیوم با مبلغ 100 هزار تومان می‌فروشند بگو مگو کرد و درگیری لفظی بین او و هواداران بوجود آمد.
* درحال حاضر بعضی از هواداران استقلال بلاتکلیف هستند چرا که با وجود نداشتن بلیت به ورزشگاه آزادی آمدند و به دنبال خرید بلیت از بازار سیاه هستند. وقتی این هوادار متوجه شد که قیمت بلیت طبقه بالا 80 هزار تومان به فروش می‌رود بسیار ناراحت و خشمگین شد و با فردی که بلیت بازار سیاه را می‌فروشد بین آنها درگیری لفظی پیش آمد.
* ازدحام شدید در باجه بلیت‌فروشی و هواداران دو تیم با فشار زیاد در حال ورود به استادیوم آزادی هستند. این موجب اعتراض هواداران بابت این فشردگی و ازدحام شده است.
* برخ از هواداران دو تیم به در ساختمان اداری ورزشگاه آزادی مراجعه کردند تا بتوانند بلیت تهیه کنند و وارد ورزشگاه شوند.
* بعضی از هواداران استقلال و پرسپولیس با توجه به اینکه بلیت VIP تهیه کردند اما نمی‌توانند به جایگاه VIP وارد شوند و مأموران نیروی انتظامی مانع از ورود هواداران به این جایگاه شده اند.
* هواداران استقلال بابت نبود بلیت و اینکه تمام بلیت‌ها توسط باشگاه پرسپولیس به هواداران تیم پرسپولیس داده شده و از اینکه نتوانستند بلیت تهیه کنند بسیار ناراحت هستند.
* یکی از نکات جالب حواشی دربی ۸۵ این است که هواداران به دنبال بازار سیاه هستند تا بتوانند بلیت را با هر مبلغی تهیه کنند.
* تعدادی از هواداران به دلیل ازدحام زیاد روی کیوسک تحویل بلیت رفتند و آنقدر ازدحام زیاد بود که قصد داشتند از همان جا بدون بلیت وارد شوند.
مهدی حُب‌درویس رکورددار روپایی در ایران از ساعت ۱۲ امروز مشغول زدن روپایی برای تماشاگران است تا با این حرکات آنها را سرگرم کند.
* هواداران دو تیم پرسپولیس و استقلال در زمان حضورشان روی سکوها بارها علیه یکدیگر موضع گرفته و حتی کار به فحاشی هم رسید. استقلالی‌ها شکست پرسپولیس مقابل الهلال را به رخ تماشاگران پرسپولیس کشیده و از سویی طرفداران تیم رقیب نیز برای آبی‌پوشان پیروزی ۶ بر صفر در سال ۵۲ را به رخ می‌کشیدند.

* تعدادی از ورزشکاران رشته طناب‌زنی نیز در ورزشگاه آزادی حاضر شده و مشغول طناب زدن روی پیست تارتان هستند.
* در حالیکه عنوان شده بود از ورود دوربین‌های تلویزیونی به استادیوم جلوگیری می‌شود اما دوربین و گزارشگر شبکه خبر برای پوشش زنده حضور تماشاگران روی سکوها به ورزشگاه آمدند. در این لحظه سعید فتاحی به داخل استادیوم آمد و خطاب به آنها گفت که شما حق حضور در ورزشگاه را نداشتید و باید هرچه سریعتر استادیوم را ترک کنید. گزارشگر شبکه خبر نیز توضیح داد که برای پوشش زنده حضور تماشاگران آمده و قرار نیست از مسابقه فیلمبرداری شود اما دقایقی بعد از گزارش وی، این گزارشگر و دوربین‌های آنها به بیرون از استادیوم هدایت شدند. نکته جالب اینجا بود که مسئولان پخش زنده مسابقه امروز اعلام کردند مسئولیت حضور دوربین‌های دیگر تلویزیون و صدا و سیما بر عهده آنها نیست.
* در حال حاضر طرفداران پرسپولیس بیشتر از طرفداران استقلال روی سکوهای ورزشگاه آزادی مستقر شده‌اند. این در حالی است که در طبقه دوم ۳ سکو از سمت طرفداران پرسپولیس به دلیل عملیات مقاوم‌سازی قابل استفاده نیست.
* در بیرون از استادیوم کُری خاصی بین تماشاگران ۲ تیم ایجاد شده و حتی هواداران سپیدرود رشت نیز با پیراهن قرمزرنگ برای حمایت از پرسپولیس به ورزشگاه آمدند. از سوی دیگر استقلالی‌ها هم از شهرهای مختلف خود را به آزادی رسانده تا از تیم محبوب خودشان حمایت کنند.

* چیزی حدود 55 هزار نفر خود را به ورزشگاه آزادی رسانده اند تا بازی را از نزدیک تماشا کنند. از این تعداد حدود ٣٠ هزار پرسپولیسی و مابقی طرفداران استقلال هستند.
* دربی کوچولوها یا به قولی کوتاه قامتان از ساعت 13 در ورزشگاه ازادی در حالی برگزار شد که هرگاه بازیکنان دو تیم صاحب توپ می شدند تماشاگران استقلال و پرسپولیس از رنگ های مورد علاقه خود حمایت کردند.هنگامی که سرخپوشان گل تساوی را وارد دروازه استقلال کردند یک طرف ورزشگاه به شادی پرداخته و علیه استقلالی ها شعار دادند. البته تیم آبی در ادامه دومین گل را هم به ثمر رساند تا بازی با نتیجه دو بر یک به سود استقلال به اتمام برسد.
* هواداران پرسپولیس پرچم 600 متری به صورت جداگانه که حروف کلمه پرسپولیس روی آن حک شده را به ورزشگاه آورده و مشغول آماده سازی آن برای اجرای نمایش پرچم هستند.

*در حالی که صحبت های زیادی در مورد نحوه بلیت فروشی در مسابقه امروز و حواشی بازار سیاه پیرامون آن ایجاد شده و حتی سعید فتاحی هم به آن واکنش نشان داد تعدادی از هواداران پرسپولیس در مقابل ساختمان سالن12هزار نفری بعد از مشاهده مدیرعامل پرسپولیس به وی اعتراض کردند. تعدادی از تماشاگران که در بین آنها استقلالی ها هم دیده می شدند نسبت به نحوه توزیع بلیط اعتراض کرده که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای دقایقی با آنها صحبت رد. در ادامه دوربین برنامه 90 و گزارشگر این برنامه حامد راستگو با ترکاشوند و طاهری قصد مصاحبه داشت که مدیرعامل پرسپولیس نسبت به این موضوع اعتراض کرد.
طاهری در حالی که عصبانی بود در حالی که میکروفون گزارشگر 90 را پس زده بود با وی به جروبحث پرداخت و با صدای بلند گفت:چه کسی شما را به اینجا راه داده است؟!شما حق ندارید نه تصویر بگیرید و نه مصاحبه می کنیم. این موضوع باعث ناراحتی گزارشگران این برنامه شد.
* ظرفیت ورزشگاه آزادی راس ساعت 2:30 دقیقه تکمیل شد و هوادارانی که پشت در ورزشگاه مانده بودند مجبور به بازگشت شدند.
*مهدی تاج رئیس فدراسیون ساعت 14:45 وارد ورزشگاه شد.
*تماشاگران استقلال با در دست داشتن کاغذهای براقی به رنگ آبی فضای جالبی را در ورزشگاه ایجاد کردند.
*تعدای از مسئولان برگزاری بازی با در دست داشتن پرچم به نام مبارک ابوالفضل(ع) در کنار زمین ایستاده و صحنه جالبی در ورزشگاه رقم خورده است.
* درهای طبقه دوم جایگاه پرسپولیسی‌ها در حال بسته شدن است و ماموران نیروی انتظامی اجازه ورود به هواداران را در طبقه دوم نمی‌دهند.
* از نکات جالب حواشی دربی 85 با توجه به فروش بلیت طبقه دوم ورزشگاه آزادی ماموران نیروی انتظامی و همچنین حراست بلیت‌ها را چک نکردند و بعضی از هواداران بدون بلیت وارد سکوها شدند.
* بعضی از هواداران از بی‌نظمی صورت گرفته در تهیه بلیت بسیار ناراحت هستند و اظهار داشتند امسال یکی از بی‌نظم‌ترین دربی‌هایی بود که تا به حال دیدیم.

* وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال که برای اولین بار چنین جوی در ورزشگاه ازادی را تماشا می کند وقتی وارد زمین شد به وجد آمده و به سمت تماشاگران استقلال رفت. شفر با حرکات دست خود از استقلالی خواست تا تیم محبوب خود را تشویق کنند. وی در این لحظه موبایل خود را از جیب در آورد و مشغول فیلمبرداری از تماشاگران و جو آزادی شد.
* تماشاگران تیم استقلال به محض حضور تیمشان در زمین اقدام به تشویق ایسلندی کردند.
* وینفرد شفر سرمربی استقلال به درخواست تماشاگران به سمت آنها رفت و در حالی که مشغول دور زدن در مقابل جایگاه استقلالی ها بود برای دقایقی باعث بر هم خوردن نظم استقلالی ها شد و در این لحظه ماموران نیروی انتظامی وارد عمل شده و سرمربی استقلال را به سمت رختکن هدایت کردند.
*هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس بعد از رفتن شفر به رختکن به سمت یکدیگر اشیائی را پرتاب کرده که این موضوع باعث درگیری شد. ماموران نیروی انتظامی هم بلافاصله وارد عمل شدند.
*برانکو سرمربی پرسپولیس ساعت 15:20 وارد زمین شد و تماشاگران سرخ را به وجد آورد.وی به سمت تماشاگران قرمز پوش رفت و برای آنها دست تکان داد.
*سرتن چوک مربی تیم پرسپولیس هم وقتی با برانکو وارد زمین شد مشغول فیلمبرداری از تماشاگران شد.

* بسیاری از هواداران استقلال از نحوه بلیت فروشی و اینکه بسیاری رایگان به ورزشگاه آمدند، ناراحت شدند و حتی اظهار داشتند 20 هزار هوادار استقلال بیرون ورزشگاه حضور دارند و نتوانستند به ورزشگاه بیایند.
* تمام جایگاه ورودی هواداران به سمت سکوها با ازدحام بسیاری از هواداران مواجه شده و ماموران نیروی انتظامی و حراست از ازدحام هواداران بسیار ناراحت هستند. درخواست نیروی انتظامی از هواداران این است که تمام جایگاه پر است و جایی برای نشستن وجود ندارد. در حال حاضر بسیاری هواداران در محوطه ورزشگاه آزادی منتظرند تا درب ورودی جایگاه باز شود.
* هواداران استقلال در حین اینکه بازیکنان وارد زمین شدند شفر و بازیکنان را تشویق کردند و همچنین به صورت ایسلندی به تشویق تیم مورد علاقه خود پرداختند تا منتظر آغاز دربی 85 شوند.
در دقیقه 19 و در حالی که امیری امید ابراهیمی را جا گذاشت داور اعلام خطا کرد اما مارکو و تمام نیمکت نشینان پرسپولیس به شکلی عجیب و با حالت عصبانی به سمت داور چهارم رفته و به وی اعتراض کردند. ظاهرا آنها اعتقاد داشتند ابراهیمی باید کارت می گرفت.
* در دقیقه 22 داور به سود پرسپولیس اعلام پنالتی کرد که این موضوع با اعتراض شدید بازیکنان استقلال رو به رو شد. داور در این صحنه کارت زرد به چشمی داد اما بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس به شدت به تصمیم داور اعتراض کرده و معتقد بودند چشمی باید اخراج شد.
*روی این صحنه شجاعیان با شجاع خلیل زاده درگیر شد که شجاعیان به زمین خورد و معتقد بود مدافع پرسپولیس از قصد وی را زده است.
* علی علیپور که قبل از بازی قول داده بود در دقیقه 24 به یاد هادی نوروزی گلزنی می کند بعد از زدن گل در دقیقه 24 زیر پیراهن خود عکس شهدا را به تماشاگران نشان داد.
*وینفرد شفر در برخی از صحنه ها به شدت به تصمیمات داور اعتراض می کرد و با عصبانیت کنار خط داد و فریاد می کرد.
* در دقیقه 26 تماشاگران پرسپولیس هادی نوروزی را تشویق کردند. پرسپولیسی ها به خاطر شادی گل علیپور دو دقیقه دیرتر نوروزی را تشویق کردند.
* در دقیقه 27 استقلالی ها اعتقاد داشتند داور باید به سود آنها پنالتی بگیرد که به خاطر همین موضوع علیه داور شعار دادند.
* وینفرد شفر و کادر فنی استقلال به شدت علیه تصمیم داور اعتراض کردند و اعتقاد داشتند روی شجاعیان خطا اتفاق افتاده است.
* زمانی‌که روی شجاعیان خطا اتفاق افتاد خسرو حیدری هم از کنار زمین به داور اعتراض کرد.

* بعد از خطای ووریا غفوری روی سیامک نعمتی، این بازیکن مقابل صورت داور قرار گرفت و به شدت علیه این تصمیم اعتراض کرد.
* هواداران و روزبه چشمی به خاطر صحنه‌ای که داور خطای زکی‌پور را اعلام کرد به شدت اعتراض کردند.
* هواداران استقلال بعد از صحنه‌ای که داور خطای زکی‌پور را اعلام کرد نارنجک پرتاب کردند.
* هواداران استقلال به سمت داور و کمک داور سنگ پرتاب کردند.
* هواداران استقلال ضمن فحاشی به داور بازی سنگی پرتاب کردند که به سر وحید امیری برخورد کرد. آنها همچنین بطری‌های آب را به درون زمین پرتاب کردند.
* آن‌قدر هواداران استقلال به سمت زمین سنگ و نارنجک پرتاب کردند که عکاسان وارد زمین شدند و لحظاتی نظم بازی بر هم خورد.
* یکی از هواداران استقلال بوقی به سمت داور پرتاب کرد.
* بعد از اتفاقاتی که به خاطر اعلام خطا روی زکی‌پور رخ داد بازی به تنش کشیده شد و مأموران انتظامی وارد عمل شدند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.