لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

بورس کالا اعلام کرد: طلا هزار و 500دلاری می شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موسسه تحقیقاتی جی اف ام اس تامسون رویترز در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرده است که قیمت طلا در سال 2018 میلادی به هزار و 500 دلار خواهد رسید.

ONCE1002 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، موسسه جی اف ام اس اعلام کرد: قیمت طلا سال 2018 میلادی را با روندی صعودی آغاز کرده و سرمایه گذاران بین المللی باید منتظر افزایش بیشتر قیمت این فلز گرانبها باشند.

بر اساس این گزارش موسسه جی اف ام اس اعلام کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا امسال به بیش از هزار و 360 دلار خواهد رسید و قیمت این فلز گرانبها احتمالا امسال از مرز هزار و 500 دلار نیز فراتر خواهد رفت.

این گزارش افزود: فضای ژئوپلیتیک و اوضاع بازارهای مالی و سهام موجب تقویت تقاضا و قیمت جهانی طلا در ماه های آینده خواهد شد. پیش بینی می شود فدر ال رزرو آمریکا امسال سه بار نرخ بهره را افزایش دهد.

قیمت جهانی طلا در ماه های اخیر با افزایش چشمگیری روبرو شده است که علت اصلی این مساله کاهش ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی است.موسسه جی اف ام اس در ادامه افزود: نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در ماه های آینده بیشترین تاثیر را بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در نشست ژانویه نرخ بهره را تغییر نخواهد داد اما احتمالا در نشست مارس برای نخستین بار در سال 2018 میلادی نرخ بهره را افزایش می دهد.

نشست ژانویه آخرین باری خواهد بود که جانت یلن به عنوان رئیس فدرال رزرو حضور خواهد یافت. از ابتدای فوریه جرومی پاول زمام امور در فدرال رزرو آمریکا را بر عهده خواهد گرفت.به نظر می رسد افزایش تورم در اقتصاد جهانی طی ماه های آینده می تواند تاثیر مهمی بر رشد تقاضای طلا داشته باشد.

موسسه جی اف ام اس اعلام کرده است که تقاضای فیزیکی برای طلا در سال 2017 میلادی به بیش از 3932 تن رسیده که این رقم نسبت به 3557 تن در سال 2016 میلادی بیش از 10.5 درصد رشد داشته است.

تولید جهانی طلا نیز در سال 2017 میلادی به بیش از 4409 تن رسیده که نسبت به تولید 5472 تن در سال 2016 میلادی با افت 3.5 درصدی روبرو شده است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.