لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

80 درصد پست های سازمانی اداره کل استاندارد مازندران خالی است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران بیان داشت:حدود 80 درصد پست سازمانی این اداره کل خالی است که متاسفانه مشکل اعتباری در سازمان وجود دارد که موجب شده است تکالیف به درستی برطرف نشود.

به گزارش خبرگزاری موج، مسعود جوادی با بیان اینکه برخی از دستگاه های دولتی که خدمات ارائه می کردند  استاندارد تعریف شده و نظارت شده ای برای ارائه آن نداشتند، افزود: عدم کیفیت خدمات موجب شد بند قانونی به قانون توسعه و تقویت نظام استاندارد اضافه شود تا فرآیندهای خدمات رسانی دستگاه های دولتی استاندارد شده و سازمان ملی استاندارد موظف به نظارت بر این واحدها شده است.

وی با اشاره به مفاد قانون توسعه و تقویت نظام ملی استاندارد تصریح کرد: در گذشته مجوزهایی داده می شد که در آن به استاندارد توجه خاصی نمی شد اما در قانون جدید دستگاه های صادر کننده مجوز موظف شدند که تولیدات خود را استاندارد کنند. در این قانون کارشناسان استاندارد ضابط دادگستری شده و جرائم سنگینی برای نادیده گرفتن استاندارد در نظر گرفته شده است.  55 میلیون تومان جریمه نقدی تنها برای ممانعت از ورود بازرس سازمان استاندارد از جمله این جرایم است.

جوادی با اعلام اینکه قرار بود  19 نیروی جدید در اداره کل استاندارد مازندران مستقر شوند اما نبود اعتبار موجب متوقف شدن این طرح شد، اظهار کرد: در بندر امیرآباد و نوشهر دفتر استاندارد مستقر است اما همین امروز حدود 80 درصد پست سازمانی این اداره کل خالی است. متاسفانه مشکل اعتباری در سازمان وجود دارد که موجب شده است تکالیف به درستی برطرف نشود.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران با اشاره به اینکه در کنترل بازار یک مشکل بزرگ به دلیل نداشتن اعتبار روی داده است، عنوان کرد: در سال بین هزار تا 3 هزار محصول در مازندران از بازار خرید و نمونه برداری می شود که این کار نیاز به اعتبار دارد. هرچند در دو سال گذشته اعتبارات بیش از 50 درصد رشد داشته اما این میزان کافی نیست و باید به حداقل دو برابر این رقم افزایش یابد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.