لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

یک میلیون و 200 هزار خانوار در کشور نیازمند مسکن هستند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: یک میلیون و 200 هزار خانوار در کشور نیازمند مسکن هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی رضایی در نماز جمعه امروز تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: یکی از اموری که امام خمینی (ره) به آن توجه ویژه داشتند، رفع دغدغه های محرومان بود.
وی ادامه داد: به همین سبب، امام خمینی (ره) در 21 فروردین سال 1358 فرمانی صادر کردند که در آن مطالبی ارزشمند مخصوصا خانه سازی برای محرومان را مورد توجه قرار دادند و فرمودند همه محرومان باید خانه داشته باشد و هیچ کس نباید از داشتن خانه محروم باشد.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از مشکلات قشر محروم را مساله مسکن ذکر کرد و گفت: در کشور هزار و 245 شهر داریم که هزار و 50 شهر آن زیر 25 هزار نفر است.
وی افزود: بر اساس آمارهای سال 1395، حدود 80 میلیون جمعیت در 24 میلیون خانه زندگی می کنند اما تعداد خانه هایی که مردم در آنها مستقر هستند، 22 میلیون و 800 هزار خانه است.
رضایی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن سالانه 100 هزار واحد و خیرین مسکن ساز حدود 30 هزار واحد در سال می سازند، گفت: این میزان مسکن، نمی تواند مسکن محرومان را جبران بکند؛ انتظار داریم مردم کمک کنند تا بیش از آنچه امروز فعالیت شده، بتوانیم به محرومان کمک داشته باشیم.
رضایی با اشاره به اینکه خانه های کم دوام و بی دوام باید بهسازی شوند، گفت: پنج میلیون و 300 هزار واحد مسکونی روستایی در کشور وجود دارد که بسیاری از آنها بی دوام و کم دوام هستند.
قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه از برنامه چهارم قرار بوده بهسازی و بازسازی این خانه ها در دستور کار قرار گیرد، گفت: تا امروز بنیاد مسکن، سه میلیون و 168 هزار خانه را بازسازی و بهسازی کرده است.
وی یکی دیگر از کارهای بنیاد مسکن را بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سوانح طبیعی ذکر کرد و گفت: پارسال(سال 96)، 311 زلزله بالاتر از 4 ریشتر و 34 زلزله بالای 5 ریشتر در کشور رخ داده است که این زلزله ها خسارت هایی به واحدهای مسکونی وارد کرده است.
رضایی افزود: بر اثر زلزله های کرمانشاه و کرمان، 124 هزار واحد صدمه دیدند که 62 هزار و 663 واحد از آنها باید تعمیر و 62 هزار و 248 واحد باید احداث شود. کار ساخت و ساز در آنجا به طور جدی انجام می شود؛ تعمیری ها در شرف اتمام است و احداثی ها هم امیدواریم امسال به پایان برسد.
وی اضافه کرد: امیدواریم مردم کرمانشاه و کرمان به زودی بتوانند به خانه هایشان برگردند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.