لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

گوشت مرغ را به هیچ عنوان در این طبقه ی فریزر قرار ندهید!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برای رعایت بهداشت تغذیه بعد از خرید گوشت مرغ خام چه می کنید ؟ اقداماتی که شما قبل و حین فریز کردن گوشت مرغ انجام می دهید می تواند برای سلامت اعضای خانواده خطرناک باشد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ به طور کاملا طبیعی و عادی مرغ را بعد از خریداری کردن شسته و فریز می کنیم و باور داریم که این روش سالم ترین روش نگاه داری مرغ است در حالیکه اصلا اینطور نیست .باید بگوییم که متخصصان به هیچ وجه فریز گوشت مرغ  را تایید نمی کنند و توصیه می کنند بعد از شستشوی گوشت مرغ باید آن را طبخ کرد و فریز کردن آن در این شرایط اشتباه است ؛ اما این تنها اشتباهی نیست که در نگهداری گوشت مرغ انجام می شود بلکه بخش قرار دادن گوشت مرغ داخل فریزر هم اهمیت دارد.


گوشت مرغ خام را هرگز بعد از شستن فریز نکنید و داخل کشوی اول فریزر قرار ندهید.

براساس گزارش دیلی میل و طبق گفته ی یک متخصص تغذیه بدترین قسمت فریزر برای نگهداری گوشت مرغ طبقه ی اول یا همان بالاترین طبقه ی آن است چرا که این طبقه طوری طراحی شده است که برای نگهداری مواد غذایی با ماندگاری بالا بایستی مورد استفاده قرار گیرد و این مورد برای گوشت مرغ به هیچ وجه توصیه نمی شود.

این متخصص در گفتگو با جمعی از مادران در رابطه با سلامت تغذیه کودکان گفت :اشتباهی که تقریبا تمام شما در مورد فریز کردن موراد غذایی مرتکب می شوید مربوط به فریز کردن گوشت مرغ است ، شما علاوه بر شستن گوشت مرغ که کار کاملا اشتباهی است آن را داخل کشوی بالایی فریزر قرار می دهید که تاثیر خطرناکی روی آن دارد.
استراتژی ساده و کاملا اشتباه شما موجب می شود تا تصور کنید فریز کردن گوشت مرغ به خصوص در طبقه ی اول کار درستی است درحالیکه این سلامت تغذیه ی شما را به خطر می اندازد پس هرگز گوشت مرغ را قبل از فریز کردن نشویید و مهم تر اینکه گوشت مرغ را در طبقه ی بالای فریزر فریز نکنید.


چرا شستن گوشت مرغ خام قبل از فریز کردن اشتباه است؟
شستن مرغ خام خطر سمی شدن آن را نیز افزایش می دهد به طوری که سالانه 76 نفر بر اثر استفاده از این مرغ های عفونی شده جان خود را از دست می دهند. بر خلاف باور رایج میان افراد، شستن مرغ خام اشتباه است و نه تنها باکتری های آن را از بین نمی برد، بلکه سبب پراکنده شدن باکتری ها و سمی شدن مرغ می شود.


خطر و عوارض جدی شستن و سپس فریز گوشت مرغ خام
شستن مرغ خام، به دلیل گسترش عفونت، می تواند خطر ابتلا به مسمومیت غذایی را افزایش دهد. کارشناسان تأکید کردند که شستشوی مرغ قبل از پخت و پز باکتری مرگبار به نام «کمپیلوباکتر» پخش را می کند. این باکتری چیزهای اطراف مانند سطوح کار، لباس و تجهیزات پخت و پز از طریق پاشیده شدن قطرات آب، آلوده می کند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.