لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

گفتگو با امام جمعه‌ای که به زبان انگلیسی خطبه خواند!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وارونه نشان دادن متن خطبه‌ های نماز جمعه شیرگاه، نشانه عصبانیت و تداوم دشمنی رسانه های معاند است.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی امام جمعه سوادکوه شمالی که خطبه‌های نماز جمعه شیرگاه را به دو زبان فارسی و انگلیسی قرائت کرده بود، در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: شیطنت رسانه های خارجی در وارونه جلوه دادن عبارتی که در زبان انگلیسی مصطلح است، نشانه عصبانیت و تداوم دشمنی آنان است.

برخی رسانه های معاند اعلام کرده بودند امام جمعه سوادکوه شمالی در خطبه های نماز جمعه خطاب به ترامپ از عبارت Take your ASS out of our business " ... خودت را از کار ما بیرون بکشید" استفاده کرده بود.

حجت الاسلام ابراهیمی با تکذیب این ادعا گفت: عبارتی که در خطبه نماز جمعه استفاده شد و در فایل های صوتی ، تصویری و مکتوب کاملا واضح است عبارت Take your nose out of our business بود که یه ضرب المثل مصطلح در کشورهای انگلیسی زبان است.

خطیب نماز جمعه شیرگاه افزود: این جمله خطاب به ترامپ گفته شده بود و معنای لفظی این عبارت این است که ترامپ بینی خود را از کار ما بیرون بکشید.

وی گفت: این ضرب المثل انگلیسی در مواقعی که فردی قصد دخالت بی مورد در کارها را دارد به کار می رود.

حجت الاسلام ابراهیمی درباره علت قرائت خطبه های نماز جمعه به دو زبان انگلیسی و فارسی گفت: به نظر می رسد ترامپ مواضع جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف را که بارها با زبان فارسی گفته شد را نمی شنود به همین دلیل تصمیم گرفته شد برخی مواضع کشورمان با زبان مادری رئیس جمهور آمریکا برای او گفته شود که به نظر می‌رسد این هدف محقق شد.

خطیب نماز جمعه شیرگاه که ۱۰ سال است در دانشگاه‌ها تدریس می کند، گفت:هر فردی که کمترین آشنایی با زبان انگلیسی داشته باشد می‌تواند به غرض ورزی رسانه های معاند اذعان کند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.