لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

گردش به راست در رویکرد روحانی مشاهده نمی شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با توجه به انتقادات مطرح‌شده نسبت به وزیر جدید علوم و برخی گلایه‌ها از رویکرد رئیس‌جمهور و نیز با توجه به مسیر پیش رو و امکانات موجود، استواری بر وعده‌های دولت ضروری به‌نظر می‌رسد.

در این مورد معیار باید عمل به وعده‌هایی باشد که روحانی در حوزه مطالبات مردم و در جریان مبارزات انتخاباتی داد. انتظار می‌رود رئیس‌جمهور این وعده‌ها را در نظر داشته باشد و امکان رسیدن به نتیجه به‌شکل روزانه مورد بررسی قرار گیرد. عدم‌توجه به مطالبات موجب سرخوردگی نیروهای همراه و همگام با وی خواهد شد. البته توقع مردم از آقای روحانی و دولت او معطوف به مسائل جزئی و سهل‌الوصول نبود، بلکه رأی‌دهندگان اغلب دغدغه مسائل کلانی را داشتند که ممکن است به آسانی محقق نشود. اکثریت مردم معتقد بودند با اجرایی شدن وعده‌های روحانی کشور رو به توسعه و پیشرفت خواهد رفت و به او برای نگه داشتن مدیریت قوه مجریه اعتماد کردند. به همین دلیل بهتر است دولت به‌ این انتظارات پاسخ درخوری بدهد تا امید مردم از بین نرود. البته آقای روحانی پیوسته قول داده که به وعده‌های خود عمل خواهد کرد و نباید عجله کرد و قضاوتی زودهنگام داشت. برخی کارشناسان معتقدند صرف تکرار مباحث از تریبون‌های مختلف و به‌اصطلاح گفتاردرمانی دیگر اثر چندانی ندارد. طبعا در مسیر حل مشکلات، موانعی وجود دارد که خود رئیس‌جمهور در مواردی به آنها اشاره داشته است. باید مقداری به دولت و شخص رئیس‌جمهور فرصت داد تا در شرایط مناسب بتواند به وعده‌هایش جامه عمل بپوشاند. این نگاه که روحانی به راست گردش داشته، کمی دور از انصاف است و چنین تحلیلی در شرایط فعلی موضوعیت ندارد. رئیس‌جمهور ظاهرا از طرح مسائل با لحن انتخاباتی فاصله گرفته است، اما باید توجه داشت که شعارهای انتخاباتی و اقدامات اجرایی و عملیاتی دو مقوله مختلف است. اگر بخواهیم روحانی را قضاوت کنیم، شاید رفتار او نسبت به ‌ایام انتخابات تعدیل یافته، اما گردش به راستی در رویکرد وی مشاهده نمی شود. با توجه به فضای کشور و دشمنی‌های تازه آمریکا شرایط ایجاب کرد اقدامات رئیس‌جمهور در راستای وحدت‌آفرینی و انسجام ملی باشد. نیروهای ملی باید منافع کلان کشور را در نظر داشته باشند و در عین حال شعارهای اساسی و مهمی که بر اساس آن رأی مردم به سوی آقای روحانی کشیده نیز نباید از خاطر دولتمردان برود.
*علی قنبری/فعال سیاسی اصلاح‌طلب

منبع:روزنامه ارمان امروز

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.