لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

کیفیت هوای تهران برای گروههای حساس ناسالم است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کیفیت هوای پایتخت امروز(شنبه) با شاخص 114 در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون منتهی به ساعت هشت امروز با 8عددافزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد 114 قرار گرفته و ناسالم است .
محمد رستگاری افزود: درهمین مدت میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از10 میکرون از 69 به 71 و آلاینده منوکسیدکربن نیز از 40 به49 افزایش یافته است.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران خاطرنشان کرد: ایستگاه های پیروزی (منطقه 13) با شاخص 158، فرمانداری شهرری (منطقه 20) با شاخص 154 و سوهانک (منطقه یک) با شاخص149 بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در 24ساعت گذشته داشتند.
به گفته وی، ایستگاه شهرداری منطقه 16 با شاخص 61 ، دانشگاه تهران (منطقه 6) با شاخص65 و پونک با شاخص 68کمترین میزان آلودگی را در 24 ساعت گذشته داشتند.
معاون اداره کل محیط زیست استان تهران به عموم شهروندان به ویژه سالمندان، کودکان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد با توجه به شرایط کیفی هوا از فعالیت در فضای باز و تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.