لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

کنعاني مقدم: مردم هزينه دعواهاي سياسي مسئولين را مي دهند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فضاي رسانه اي کشور نبايد جايگاهي براي تسويه حساب هاي سياسي باشد.

حسين کنعاني مقدم، تحليلگر مسائل سياسي در گفتگو با خبرگزاري آريا در تحليل خود از بحث ها و چالش هاي شديد ميان برخي از مسئولان نظام  گفت: با توجه به حوادثي که در اطراف کشورمان اتفاق مي افتد ضرورت دارد در درون نظام فضاي امنيت و همراهي حاکم باشد و کشاندن مسائل خانوادگي به صحنه رسانه و مطبوعات غير از آب به آسياب دشمن ريختن، ثمري ندارد. اگر کشور را يک خانواده در نظر بگيريم و مسئولين به عنوان کساني که مسئوليت اين خانواده را بر عهده دارند بنا باشد دعواهاي سياسي و جناحي خود را به عرصه مطبوعات و رسانه ها بکشانند، در عين حال که موجب غبارآلود شدن فضاي سياسي کشور مي شود، مردم را نسبت به مسائل دلسرد مي کنند و حتي بسياري از مسائلي که بحث مي شود موجب نوسان اقتصادي به ضرر مردم مي شود و مردم بايد هزينه هاي آن را پرداخت کنند و  اقتصاد کشور با ريسک هاي بالا مواجه مي شود. هر چه وحدت و انسجام بالاتر رود، اقتصاد کشور يک اقتصاد مستحکم و مقاومي مي شود و ريسک سرمايه گذاري کاهش مي يابد اما زماني که فضاي کشور ناآرام باشد، ريسک سرمايه گذاري داخلي و خارجي افزايش مي يابد و ملت بايد هزينه آن را بپردازند. هزينه هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي دعواهاي سياسي را مردم متحمل مي شوند. لذا عقل سليم مي پسندد کساني که دعواي خانوادگي دارند آن را در محافلي مطرح کنند که بتوانند حل و فصل کنند نه اينکه صحنه افکار عمومي را جايي براي تسويه حساب هاي شخصي خود قلمداد کنند.
وي افزود: وقتي اعتماد مردم نسبت به مسئولين کاهش يابد ، ضربه اي جبران ناپذير وارد مي شود که آن مسئولين ديگر قابل اعتماد نيستند و شايد همه را در بر بگيرد. در قرآن نيز خدواند مي فرمايد بترسيد از عذابي که نازل مي شود که بندگاني را که گناهي نداشتند را در بر مي گيرد و عقاب خداوند سخت است. وقتي فضاي کشور را براي رشد و نمو فتنه مهيا مي کنيم، نزول فتنه همه را در بر مي گيرد. به نظر مي رسد کساني که دست تخريب يکديگر مي زنند و پنجه به صورت مردم مي کشند خود و ديگران را که شايد گناهي نداشته باشند را درگير فتنه مي کنند و ضرر آن به همه مي رسد.
اين کارشناسي سياسي در پاسخ به اين سوال که آيا مسئولاني که اقدام به تخريب يکديگر مي کنند مي توانند الگويي خوبي براي مردم باشند؟، گفت: مثلي است که مي گويد"الناس علي دين ملوکهم "مردم به سران کشورشان نگاه مي کنند و مي بينند آنها در رفتار، منش ها و گفتارها چگونه عمل مي کنند و الگو مي گيرند. مسئولين بايد مراقب باشند به ويژه اکنون که مسئولين پيشوند يا پسوند اسلامي را با خود حمل مي کنند و صدمه آن تنها به يک فرد خاص يا جناح نيست بلکه به اسلام آسيب وارد مي کنند. بايد کاملا مراقب باشيم به نام اسلام اقدامي انجام نشود که موجب خدشه دار شدن چهره اسلام شود و مردم از اسلام روي برگردانند. حضرت امام بارها تذکر دادند اقدامي نکنيد که موجب ياس و نااميدي و اختلاف ميان مردم شود.
کنعاني مقدم در توصيه خود براي اصلاح رفتارهاي تخريبي گفت: ما تحمل نقد، مخالفت و شنيدن حرف مخالف را از دست داديم. اختلافات درون خانوادگي و درون جناحي بايد در مجامعي که احزاب و جريان هاي سياسي حضور دارند، حل وفصل شود. بايد اجازه دهيم حرف ها و گفتمان ها در محافل و جايگاه خودش بيان و رفع شود. اگر نياز شد مردم مداخله کنند بايد از طريق قانوني و  انتخابات اجازه دهيم مردم انتخاب کنند در غير اين صورت فضاي رسانه اي کشور نبايد جايگاهي براي تسويه حساب هاي سياسي باشد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.