لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

کلاهبرداری فرمانده قلابی از استاد دانشگاه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کلاهبردار میلیاردی که با عنوان فرمانده ارشد نظامی از یک استاد دانشگاه ١٠‌میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود، به همراه همدستش دستگیر شد.

به گزارش روزنامه شهروند:٧ مرداد ماه یکی از اساتید دانشگاه‌های تهران با مراجعه به دادسرای ناحیه ٣٣ تهران، با طرح شکایتی گفت: مردی به نام ناصر انصاری‌پور ضمن معرفی خود به ‌عنوان یکی از مقامات عالی‌رتبه نظامی و به بهانه حل‌وفصل مشکلات حقوقی‌ام، با دریافت وکالتنامه جهت پیگیری حقوقی مشکلاتم اقدام به کلاهبرداری و نقل‌و‌انتقال غیر قانونی اموالم به ارزش بیش از ١٠‌میلیارد تومان کرده است.
مالباخته در توضیحات تکمیلی خود به کارآگاهان گفت كه یکی از بستگانم در منطقه میرداماد زمینی داشت که برای پیگیری مشکلات حقوقی آن به دفتر وکالتی مراجعه كرده و در این مراجعات با شخصی به نام ناصر انصاری‌پور آشنا شده بودم که خودش را از مدیران عالی‌رتبه نظامی معرفی می‌کرد.
او با طرح ادعای داشتن ارتباطاتِ ویژه و نزدیک با مقامات عالی‌رتبه کشوری، لشکری و به‌ویژه مقامات دستگاه قضائی مدعی شد که قادر به حل‌وفصل تمامی مشکلات حقوقی‌ام است؛ با این حیله و ترفند، وکالتنامه‌هایی را از من جهت پیگیری مطالبات حقوقی‌ام دریافت کرد اما پس از گذشت نزدیک به ٦ ماه متوجه شدم که او با استفاده از وکالتنامه‌های صادرشده اقدام به نقل‌و‌انتقال املاک و زمین‌های من در مناطق ١٠، ١١ تهران و همچنین شهرستان رامسر به ارزش بیش از ١٠‌میلیارد تومان کرده است.
مالباخته درخصوص پرداخت بالغ بر ‌١٠میلیارد تومان پول به آقای ناصر انصاری‌پور نیز گفت: «در طول مدت ٦ ماهی که فکر می‌کردم آقای ناصر انصاری‌پور در حال پیگیری امورات حقوقی‌ام است، وی به بهانه پرداخت پول به افراد مختلف در دستگاه‌های مختلف دولتی و یا قضائی، بالغ بر ١٠ ‌میلیارد تومان پول نقد نیز از من دریافت کرد که مستندات آن نیز قابل ‌ارایه است.»
با توجه به شیوه و شگرد استفاده‌شده در جعل عناوین دولتی و کلاهبرداری، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که این اقدامات غیر قانونی می‌بایست توسط مجرمی حرفه‌ای در زمینه جرایم مرتبط با کلاهبرداری انجام شده باشد؛ با بهره‌گیری از بانک مجرمان سابقه‌دار پلیس آگاهی، یکی از مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار به نام «قاسم» مورد شناسایی قرار گرفت.
کارآگاهان در بررسی سوابق قاسم اطلاع پیدا کردند که وی حتی دوران خدمت سربازی را نیز سپری نکرده و هیچ‌گونه وابستگی به هیچ‌کدام از ارگان‌های مختلف دولتی،نظامی ندارد.
همزمان با آغاز اقدامات جهت دستگیری «قاسم»، کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات خاص پلیسی موفق به شناسایی یکی دیگر از مجرمان سابقه‌دار به نام «محمدعلی» شدند که بنا بر اظهارات مالباخته در تمامی جلساتِ خود با متهم اصلی پرونده قاسم، این شخص نیز حضور داشته و پیگیری تمامی امورات بر عهده وی بوده است.
سرانجام با پیگیری‌های خاص پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که «محمدعلی» با حضور در یکی از ادارات ثبت در منطقه شمال تهران قصد نقل‌و‌انتقال اموال مالباخته و درواقع فروش آنها را دارد؛ بلافاصله کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی، ٢٤مهرماه، با حضور در اداره ثبت اقدام به دستگیری «محمدعلی» کرده و در بازرسی اولیه از وی موفق به کشف یک وکالتنامه بلاعزل صادره از سوی متهم اصلی پرونده شدند.
«محمدعلی» ضمن معرفی «قاسم» به‌عنوان طراح اصلی سناریوی کلاهبرداری از مالباخته، عنوان داشت که قاسم به‌تازگی با تأسیس یک دفتر خصوصی در منطقه باقرخان، دقیقا به همین شیوه و شگرد و با معرفی خود به‌ عنوان یکی از مدیران عالی‌رتبه نظامی و یا دولتی و طرح ادعاهای دروغین مبنی برداشتن ارتباطات ویژه با مقامات عالی‌رتبه کشوری و لشكری اقدام به کلاهبرداری از تعداد دیگری از شهروندان کرده است.
با شناسایی دقیق دفتر «قاسم» در منطقه باقرخان، او نیز دستگیر شد و پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در همان تحقیقات اولیه به کلاهبرداری چند‌میلیارد تومانی از شاکی اصلی پرونده اعتراف کرد؛ همچنین دو مالباخته دیگر نیز که «قاسم» از هر کدام از آنها مبالغی در حدود ٥٠٠‌میلیون تومان به بهانه پیگیری پرونده‌های ایشان در دستگاه قضائی دریافت کرده بود نیز شناسایی و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.
در بازرسی از مخفیگاه متهم اصلی پرونده در منطقه مهرشهر و محل فعالیت متهمان، اسناد، امهار و مدارک مجعول متعلق به دفترخانه‌های مختلف تهران کشف و توقیف شد؛ همچنین اقدامات قانونی جهت شناسایی اموال مالباختگان به‌ویژه شاکی اصلی پرونده و استرداد اموال به وی نیز در دستور کار اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت و متهمان با قرار بازداشت موقت و جهت تکمیل تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.