لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

پیکان، پراید و نیسان بیشترین مردودی های معاینه فنی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور گفت:پیکان، پراید و نیسان بیشترین مردودی های معاینه فنی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر،  سعید قیصر در نشست خبری تشریح عملکرد مراکز معاینه فنی ایران (سیمفا) گفت: با یکپارچه سازی سیستم معاینه فنی در کشور دغدغه‌ مربوط به مراحل اخذ معاینه فنی خودروها، برطرف شده و با متصل شدن تمام مراکز معاینه فنی به سامانه سیمفا، جعل برچسب و تخلف به حداقل خواهد رسید.

وی با اشاره اینکه ۴۸۱ مرکز معاینه فنی در ۳۱۵ شهر کشور در حال فعالیت هستند، افزود: ۱۳ مرکز معاینه فنی نیز در شهر تهران فعال هستند و سیستم ها و تجهیزات مراکز معاینه فنی خودرو شهرداری تهران مطابق با استانداردها، عملکردی مثبت دارند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور با اشاره به آمار خودروهای مردودی در مراکز معاینه فنی، اظهار کرد: ۱۸ درصد خودروها در هفت ماهه اول سال ۹۵ در معاینه فنی مردود شدند که این آمار در مدت مشابه امسال به ۲۸ درصد رسیده که حاکی از سخت گیری و دقت بیشتر مراکز است.

وی با بیان اینکه آلایندگی علت اصلی مردودی خودروها در مراکز معاینه فنی است، ادامه داد: براساس اطلاعات آماری مراکز معاینه فنی در هفت ماهه اول امسال، ۳۱ درصد مردودی خودروها به دلیل آلایندگی، ۲۶ درصد ترمز،   ۲۲ درصد ظاهری،   ۱۵ درصد کمک فنر و ۶ درصد انحراف محور بوده است.

قیصر با اشاره به مراجعه ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو در هفت ماهه اول امسال به مراکز معاینه فنی، خاطرنشان کرد: پیکان، نیسان، پراید، پژو، رنو و سمند به دلیل بالا بودن میزان آلایندگی بیشترین مردودی را داشته‌ اند.

وی یکی از چالش های خودروهای دوگانه سوز را عدم زیرساخت‌های مناسب برای معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز دانست و خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۶ میلیون خودروی دوگانه‌سوز در کشور وجود دارد، در حالیکه  مراکز هیدرواستاتیک تنها در  ۱۶ استان کشور فعال هستند که اجرای طرح معاینه فنی برای این خودروها ۳ ماه به تعویق افتاده است.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.