لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

پيش فروش سکه از 15 بهمن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مديرکل ريالي و نشر بانک مرکزي اعلام کرد: بانک مرکزي با هدف تعادل بخشي به بازار، گسترش عرضه و سهولت دسترسي عموم مردم از 15 بهمن ماه امسال و از طريق تمام شعب بانک ملي در سراسر کشور اقدام به پيش فروش سکه مي‌کند.

SEKEH0424به گزارش خبرگزاري ميزان به نقل از بانک مرکزي،مديرکل ريالي و نشر بانک مرکزي اعلام کرد: بانک مرکزي با هدف تعادل بخشي به بازار، گسترش عرضه و سهولت دسترسي عموم مردم از 15 بهمن ماه امسال و از طريق تمام شعب بانک ملي در سراسر کشور اقدام به پيش فروش سکه مي‌کند.
«مسعود رحيمي» مديرکل ريالي و نشر بانک مرکزي گفت: پيش فروش سکه با قيمت‌هاي پايين‌تر از قيمت بازار در موعد ثبت نام براي پيش خريد و در سررسيد‌هاي سه، 6 و 9 ماهه و يک ساله خواهد بود و عموم مردم مي‌توانند با مراجعه به تمام شعب بانک ملي در سراسر کشور نسبت به واريز وجه و پيش خريد سکه به تعداد مورد نظر اقدام کنند.
وي اظهار داشت: سکه‌هاي پيش فروش شده در زمان سررسيد قابل تحويل خواهد بود ضمن اينکه خريداران در صورت عدم تمايل به دريافت سکه مي‌توانند سکه‌هاي خريداري شده خود را نزد بانک به امانت نگه داشته و هنگام نياز دريافت کنند.
مديرکل ريالي و نشر بانک مرکزي بيان کرد: سکه‌هاي پيش خريد شده قبل يا بعد از سررسيد قابل واگذاري به ساير افراد نيز خواهد بود.
وي با تاکيد بر اينکه محدوديتي در تعداد سکه‌هاي پيش خريد شده توسط افراد وجود ندارد، افزود: با توجه به اينکه ذخاير شمش و سکه بانک مرکزي در حد کافي و قابل قبول است محدوديتي در فروش و عرضه سکه نداريم و به مقدار تقاضاي مردم پيش فروش مي‌شود.
مدير کل ريالي و نشر بانک مرکزي با تشريح ساز و کار حراج سکه از طريق بانک کارگشايي گفت: خوشبختانه با ورود به هنگام بانک مرکزي به بازار و حراج سکه توسط بانک از طريق بانک کارگشايي، تخليه حباب قيمت سکه تا حد زيادي مرتفع شده و بازار طلا و سکه آرام گرفت.
وي بيان کرد: در نخستين روز‌هاي حراج، برخي افراد سودجوي فعال در بازار سعي کردند مانعِ افت قيمت‌ها شوند و حتي برخي از خريد‌ها در حجم زياد را با قيمت بالا و حتي قيمت‌هاي بالاتر از بازار هم انجام مي‌دادند تا مانع اثرگذاري مداخله بانک مرکزي شوند، اما با اين وجود افزايش قيمت ارز و طلاي جهاني در اين بازه زماني و ادامه حراج باعث شکست مقاومت اين گروه شد و به تدريج قيمت‌ها روند کاهشي را در پيش گرفت و حباب قيمتي تخليه شد.
اين مقام مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به اينکه معمولا حراج سکه فقط از طريق بانک کارگشايي و در تهران انجام مي‌شود، براي بخشي از هموطنان محدوديت‌هايي در تهيه سکه وجود دارد که اين بار پيش فروش سراسري باعث رفع اين محدوديت‌ها و امکان دسترسي عموم مردم به سکه‌هاي مدنظر خواهد شد.
وي تاکيد کرد: گسترش عرضه سکه باعث حذف دلالي و سودجويي و تعادل قيمت آن خواهد شد.
رحيمي درباره قيمت سکه‌هاي پيش فروش شده نيز گفت: به طور قطع قيمت سکه‌هاي پيش فروش شده با توجه به زمان سررسيد آن‌ها متفاوت خواهد بود و ما سعي مي‌کنيم با در نظر گرفتن قيمت روز بازار، نرخ‌هاي مناسب و جذابي را اعلام کنيم.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.