لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

پوتین: المپیک زمستانی 2018 را تحریم نمی کنیم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در پی منع حضور کاروان روسیه در رقابت‌های المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی از سوی کمیته بین المللی المپیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که کشورش این بازی ها را تحریم نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، کمیته بین‌المللی المپیک روز سه شنبه در اقدامی بی‌سابقه، کاروان روسیه را به علت آنچه که دوپینگ سازمان یافته در رقابت های گذشته عنوان شد، از حضور در رقابت‌های المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی منع کرد.
پوتین روز چهارشنبه در نشستی در نیژنی نووگراد روسیه با بیان اینکه رقابت‌های المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی را تحریم نمی کنیم، اظهار کرد: دولت روسیه مانع شرکت ورزشکارانی که بخواهند بطور شخصی و نه در قالب تیم ملی در رقابت های المپیک شرکت کنند، نیز نخواهد شد.
روزنامه روسی کامسامولسکایا پراودا در بخش اخبار آنلاین پایگاه اینترنتی خود به نقل از سخنان رئیس جمهوری روسیه افزود: بسیاری از ورزشکاران از مدتها پیش برای شرکت در رقابت های المپیک آماده شده اند و دولت روسیه مانع شرکت شخصی آنها در این بازی ها نمی شود.
بسیاری از کاربران روس شبکه های اجتماعی به دنبال اعلام منع شرکت کاروان این کشور در رقابت های المپیک کره جنوبی خواستار تحریم این رقابت ها شده اند.
کاخ کرملین در این رابطه خواستار خویشتنداری و خودداری از احساسات شدید شده است.
براساس تصمیم کمیته بین المللی المپیک، پرچم روسیه در محل برگزاری رقابت‌های المپیک کره جنوبی برافراشته نخواهد شد و ورزشکاران روس هم بطور آزاد در این رقابت ها شرکت می کنند.
این نخستین بار در تاریخ المپیک است که جریمه‌ای چنین سنگین برای یک تیم در نظر گرفته می‌شود. مسکو هنوز واکنشی به این موضوع نشان نداده است.
با وجود محرومیت اعلام شده، روس‌ها همچنان می‌توانند به عنوان ورزشکار بی‌طرف، درخواست حضور در رقابت‌ها را داشته باشند.
کمیته بین‌المللی پارالمپیک هم پیش از این، کاروان روسیه را از حضور در پارالمپیک زمستانی 2018 منع کرده بود. این کمیته در سال 2016 هم اجازه شرکت روسیه در پارالمپیک تابستانی ریو را نداد. مقام‌های المپیک اما در آن سال تنها به محرومیت تیم دو و میدانی مردان و زنان روسیه و چند ورزشکار این کشور از دیگر رشته‌های ورزشی بسنده کردند.
پرونده دوپینگ ورزشکاران روسیه نخستین بار پس از افشاگری های مدیر آزمایشگاه ضد دوپینگ این کشور از المپیک زمستانی 2014 سوچی به جریان افتاد و کمیته‌ بین‌المللی المپیک را ناچار به آزمایش مجدد نمونه‌های جمع‌آوری شده کرد.
بازی‌های المپیک زمستانی 2018 از 20 بهمن تا ششم اسفندماه در پیونگ‌چانگ کره جنوبی برگزار خواهد شد.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.