لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

پرداخت کارمزد به جايگاه هاي CNG به شرط استاندارد سازي؛ گامي براي افزايش امنيت

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پرداخت کارمزد از سوي شرکت گاز به صاحبان جايگاه هاي عرضه سوخت CNG به شرط استاندارد سازي، عاملي مهم براي تشويق اين جايگاه ها در رعايت استانداردها و بدنبال آن ارائه خدمات بهتر به مردم و تامين امنيت و سلامت رانندگان است.

cngبه گزارش ايرنا، راه اندازي جايگاه هاي عرضه گاز طبيعي فشرده در ايران از سال 1383 تا 1391 شاهد رشد چشم گيري بود که همين امر گوياي اهميت بالاي استاندارد سازي جايگاه هاي CNG است.
افزايش هزينه ها، افزايش توقفات، خرابي هاي غير معمول، تعطيلي جايگاه و از همه مهمتر کاهش سطح ايمني در جايگاه هاي عرضه گاز طبيعي فشرده ناشي از ‌عدم اطلاع از مزاياي استاندارد سازي جايگاه ها و عدم شناخت عوارض ناشي از عدم انطباق هاي استاندارد سازي جايگاه CNG است.
سازمان ملي استاندارد از سال 1392 نظارت جدي خود بر بازرسي ادواري جايگاه هاي CNG و همچنين بازرسي مخازن ذخيره جايگاه را از طريق شرکت هاي خصوصي داراي صلاحيت مجاز بازرسي آغاز کرد که موجب پيشرفت بيش از پيش استاندارد سازي جايگاه هاي CNG و افزايش آگاهي مالکان، بهره برداران، کارکنان، تعميرکاران، مديران و عوامل نظارتي بر عملکرد جايگاه ها شد و زمينه را براي رفع موانع اين امر مهيا کرد.
تعداد زيادي از جايگاه ها با رعايت مشخصه هاي يک جايگاه CNG استاندارد، شرايط مطلوبي را از نظر عملکرد فني، کاهش هزينه هاي جانبي و همچنين حفظ امنيت و سلامت رانندگان و کارکنان جايگاه ها فراهم کرده اند.
مديرکل استاندارد کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار کرد: امسال از 52 جايگاه CNG فعال استان بازرسي انجام گرفت که 43 جايگاه بدليل استاندارد سازي و دريافت تاييديه از اداره کل استاندارد، موفق به دريافت کارمزد سال 92 و 93 شدند.
منصور لهونيان افزود: هفت جايگاه ديگر استان هم پس از انجام استاندارد سازي و رعايت استانداردها موفق به دريافت کارمزد سال 92 از شرکت گاز شدند.
وي اظهار کرد: 42 جايگاه براي بازرسي ادواري به شرکت بازرسي کننده ارجاع شد که تاکنون فقط 18 جايگاه با شرکت بازرسي کننده قرارداد منعقد کرده اند.
لهونيان يادآور شد: بدليل حساسيت موضوع تعداد 15 جايگاه بدون عقد قرارداد بازرسي شده و 9 جايگاه هم به تازگي به شرکت بازرسي کننده معرفي شده است.
به گفته لهونيان، بخاطر اهميت ايمني جايگاه هاي CNG، بازرسي اين تاسيسات از سال 94 در دستور کار سازمان ملي استاندارد ايران قرار گرفته است.
مديرکل استاندارد کردستان گفت: براي ترغيب صاحبان اين جايگاه ها به امر استانداردسازي، پرداخت کارمزد خدماتي به اين جايگاه ها منوط به دريافت تائيديه از ادارات کل استاندارد استان ها شده اند که در صورت عدم انطباق بحراني با استانداردهاي مربوطه، شرکت گاز با تاييديه استاندارد و درخواست شرکت پخش فرآورده هاي نفتي استان مکلف به قطع جريان گاز اين جايگاه ها خواهد شد.
لهونيان به وجود مشکلات استانداردسازي اين جايگاه ها اشاره کرد و افزود: جايگاه‌هاي مربوط به شهرداري‌ها همکاري لازم را با شرکت بازرسي کننده ندارند و برخي از جايگاه ها براي رفع موارد عدم انطباق‌هاي اعلام شده و تسويه حساب با شرکت بازرسي کننده در موعد مقرر اقدام نمي کنند.
رئيس امور جايگاه هاي سي ان جي کردستان هم گفت: براساس توافق انجام گرفته، شرکت گاز کردستان، 10 درصد کارمزدي را که از جايگاه ها دريافت مي کند به شرط استانداردسازي به آنها برمي گرداند.
محمد سليم زاده اضافه کرد: امسال به 43 جايگاه CNG در کردستان به دليل رعايت 16 آيتم استاندارد در سال هاي 92 و 93، کارمزد پرداخت شد.
به گفته وي، هفت جايگاه ديگر هم پس از رعايت 9 آيتم سال 92، کارمزد اين سال را از شرکت گاز استان دريافت کردند.
وي يادآور شد: اين کارمزدها در واقع پرداخت هاي بلوکه شده اي است که در صورت رعايت آيتم هاي سازمان ملي استاندارد، شرکت گاز به جايگاه ها پرداخت مي کند.
وضع قوانين و مقرارت براي تعيين کيفيت و مشخصات مطلوب يک کالا يا خدمات را استاندارد مي‌گويند. استانداردها داراي چهار محور مجزا يعني ماهيت محصولات، امور مديريتي، ارزيابي ‌و انطباق‌ها و مسئوليت‌هاي اجتماعي است.
به گزارش ايرنا، هم اکنون، 15 دفتر ارتباط با استاندارد در ارگان ها و دانشگاه هاي مختلف کردستان فعال هستند و 272 واحد توليدي فعال و حدود 603 قلم کالا در کردستان تحت پوشش اداره کل استاندارد هستند.
در استان کردستان 66 جايگاه عرضه فرآورده هاي نفتي و 52 باب جايگاه CNG در بخش عرضه سوخت مورد نياز به مردم خدمات رساني مي کنند.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.