لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

پرايد 700 هزارتومان گران شد!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دیروز بازار خودرو‌های خارجی و داخلی در رکود شدید به سر ‌برد اما افزایش قیمت‌ها هر روز خبر ساز می‌شود و روز گذشته پراید ۱۱۱ با افزایش ۷۰۰ هزار تومانی با قیمت ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه شد.

در حالی که شرکت خودروسازی سایپا پیرو اخذ مجوز شورای رقابت برای گرانی خودرو‌های پراید، تیبا و تندر مجوز گرفته بود اما در بازار دیروز ناگهان خبر افزایش قیمت 700 هزار تومانی پراید از سوی خبرگزاری تسنیم مخابره شد‌. بر اساس مجوز شورای رقابت خودروهای پراید و تیبا حداکثر تا 5/1 درصد و تندر 90 تا 5/2 درصد مجاز به افزایش قیمت بودند و اکنون باید دید شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان این موضوع را بررسی خواهند کرد یانه؟! بازار امروز خودروهای داخلی به‌رغم نوسانات نرخ ارز همچنان با رونق مشتری روبه رو نیست، به نحوی که تغییرات قیمتی انواع خودرو حدود 100 تا 400 هزار تومان است. در کنار این موضوع بازار خرید و فروش خودروهای وارداتی هم با رکود مواجه است زیرا قیمت‌ها به حدی غیر معقول شده که خریداران ترجیح می‌دهند با ثبات بازار اقدام به خرید کنند. به عبارت بهتر تخلف روزانه در قیمت‌گذاری و گرانی‌های غیرمعقول در کنار تصمیمات عجیب توقف ثبت سفارش خودرو‌های خارجی بازار خودرو را در بن‌بست رکود قرار داده است. نکته قابل تأمل در فضای شبه انحصاری خودرو‌ها این است که وقتی دلار گران و یا تعرفه‌ها بالا می‌رود و یا ثبت سفارش خودرو‌های خارجی ممنوع می‌شود خودرو سازان داخلی و دلالان فعال در این حوزه نیز برای بالا کشیدن قیمت خودرو‌های خود بهانه پیدا می‌کنند‌. گفتنی است پژو 206 تیپ2 با کاهش 400 هزار تومانی با قیمت 33 میلیون و 600 هزار تومان، پژو 206 تیپ وی 8 با کاهش 400 هزار تومان با قیمت 39 میلیون و 100 هزار تومان و پژو TU5 کلاس 15 با کاهش 300 هزارتومانی با قیمت 41 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می‌رسد. از میان خودروهای داخلی بیشترین افزایش قیمت به پراید 111 با افزایش 700 هزار تومانی است که امروز با قیمت 24 میلیون و 500 هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

منبع:روزنامه جوان

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.