لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

واکنش احمد توکلی به ماجرای «ویرگول نجومی»

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هفته گذشته مصاحبه خبرنامه دانشجویان ایران را با دبیر سیاسی انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خواندم. این مصاحبه درباره "ویرگول نجومی" بود! بر حمیت و غیرت دانشجویان آفرین گفتم و تصمیم گرفتم این یادداشت را بنویسم.

به گزارش آنا، احمد توکلی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در واکنش به مصاحبه دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در کانال تلگرامی خود نوشت:
هفته گذشته مصاحبه خبرنامه دانشجویان ایران را با دبیر سیاسی انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خواندم. این مصاحبه درباره "ویرگول نجومی" بود! بر حمیت و غیرت دانشجویان آفرین گفتم و تصمیم گرفتم این یادداشت را بنویسم.
ماجرا از این قرار است که در قانون بودجه سال های 91، 92، 93، 94، 95 و لایحه بودجه 96 حکم بند الف تبصره 12 قانون و لوایح بودجه سالهای متوالی چنین میامد:« الف- افزایش حقوق گروههای مختلف حقوق‌بگیر از قبیل هیأت علمی، کارکنان کشوری و لشکری و قضات به‌طور جداگانه توسط دولت در این قانون انجام می‌گیرد به‌نحوی که تفاوت تطبیق موضوع مواد (٧١) و (٧٨) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ٨/٧/١٣٨۶ در حکم حقوق، ثابت باقی بماند.»
گزارش کمیسیون تلفیق به صحن علنی نیز اساسا ویرگول نداشت. در صحن علنی هم در این باره حرفی زده نشد. یکباره وقتی قانون ابلاغ شد ویرگول پیدا شد ولی برخلاف 11 سند قبلی (6 لایحه و 5 قانون بودجه)، به این شکل درآمد:«. . . در حکم حقوق ثابت، باقی بماند.».
بدون ورود به مباحث فنی و تخصصی همین قدر توجه نمایید که با این تغییر محل ویرگول، حقوق کارکنان دولت و مجلس و مقامات کشور با این دستکاری افزایش می یابد.
هرچه مقام بالاتر، این افزایش حقوق افزون تر!
بار مالی این دستکاری برای سال جاری به چند هزار میلیارد تومان سر میزند. دولت از کجا می خواهد بیاورد؟
جا داشت هیئت رئیسه مجلس به عنوان یک دستکاری عمدی با این پدیده برخورد میکرد، نه آن که از کنار آن بگذرد.
از این بالاتر بی‌تفاوتی مجلس و عدم همکاری با نمایندگانی مانند حاجی دلیگانی خمینی شهر و امیرآبادی قم است.
وقتی دسته ای از نمایندگان در صدد اصلاح این دستکاری چند هزار میلیاردی برآمدند، مجلس نه به دو فوریت و نه به یک فوریت طرح تقدیمی رأی ندادند و حالا طرح به شکل عادی در کمیسیون در نوبت بررسی است! اگر این رفتار مجلس منفعت طلبی نیست پس چیست؟
سازمان شفافیت بین المللی فساد را چنین تعریف میکند:«سوءاستفاده از قدرت و موقعیت عمومی برای مقاصد خصوصی» مگر مجلس غیر از این کار دیگری کرد؟
هنوز فرصت جبران هست. نمایندگان محترم خودتان را دریابید!
منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.