لینک خبری

با درود خدمت شما دوستان گرامی . وب سایت جدید صدرا نیوز به صورت کامل اپ شده است و اگر مشکلی در این رابطه دیدید می توانید با مدیریت تماس بگیرید.

اخبار ویژه

واردات رسمی 325 میلیارد تومانی گوشی تلفن همراه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

طبق آمار مقدماتی گمرک جمهوری اسلامی ایران از تجارت خارجی پنج ماهه نخست سال جاری مشخص است که در این مدت واردات رسمی گوشی تلفن همراه به صورت رسمی بیش از 259 تن به ارزش 325 میلیارد و 984 میلیون و 604 هزار و 412 تومان بوده است.

به گزارش خبرگزاری میزان، گوشی تلفن همراه به عنوان یکی از وسایل ضروری زندگی امروز و با بازار مصرف سالانه 15 میلیونی به یکی از خبرسازترین سوژه‌های این روزها تبدیل شده است.

اجرا طرح ریجستری طرحی است که از سال 85 با هدف مبارزه با قاچاق گوشی تلفن همراه و حمایت از واردکننده داخلی در کنار جلوگیری از ورود گوشی‌های بدون خدمات پس از فروش برنامه ریزی شد و در 28 مهر ماه امسال به صورت جدی اجرایی شد تا ترمزی شود در مقابل قاچاق بی رویه گوشی تلفن همراه که بر اساس اعلام محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خوشبینانه‌ترین حالت 20 درصد و در بدبینانه‌ترین حالت 5 درصد از گوشی‌های تلفن همراه سطح بازار به صورت قانونی وارد کشور شده است.

بر همین اساس به آمار گمرک سری زدیم تا میزان واردات گوشی تلفن همراه را به صورت دقیق بررسی کنیم که طبق آمار مقدماتی گمرک جمهوری اسلامی ایران از تجارت خارجی پنج ماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که در این مدت بیش از 259 تن به ارزش 325 میلیارد و 984 میلیون و 604 هزار و 412 تومان و ارزش دلاری بیش از 100 میلیون به کشور وارد شده است.

بنا بر آمار موجود بیشترین واردات به میزان 102 تن به کشور امارات، چین با 87 تن و کره با بیش از 52 تن تعلق دارد. پس از کشورهای مذکور، هنگ کنگ، ترکیه، کویت، ویتنام و سوئد نیز در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

در صورت اجرای کامل طرح و ساماندهی واردات گوشی تلفن همراه به کشور، میزان تعرفه گمرکی بر روی هزینه نهایی افزوده می‌شود که این رقم طبق اعلام‌های قبلی 5 درصد است.گفتنی است مسئولین این حوزه بارها اعلام کرده‌اند که با متخلفانی که اقدام به دریافت هزینه‌های متفاوت به بهانه اجرا طرح ریجستری کنند برخورد خواهد شد و این طرح هیچ هزینه‌ای برای افراد نخواهد داشت.

درباره ما

صدرا نیوز یک وب سایت خبری مستقل بوده که وابستگی به هیچ جریان سیاسی نداشته و وفق قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند. . این وب سایت در سال 1391 فعالیت رسمی خودش را شروع کرده و سعی نموده در این مدت مستند ترین اخبار از معتبر ترین منابع موجود را دروب سایت نقل کند و گسترش دهد. این وب سایت به وسیله وب سایت سئو و بهینه سازان وب ایران برنامه نویسی گشته و پشتیبانی می گردد.